Taimede kasvatamine toas ja linnaaias

Loading Map....

  21.01.2023

  12:00 - 13:00

  Laagna raamatukogu


Töötuba: Taimede kasvatamine toas ja linnaaias

Laagna raamatukogus (Võru 11) kell  12-13

Töötuba viib läbi Tiina Marjapuu (Tallinna Botaanikaaed)

Tiina on TBA avamaa osakonna aednik, töötanud 7 aastat botaanikaaia Meelte aias keset maitse -ja ravimtaimi. Kevaditi õpetab ta huvilistele pikeerimist, sügiseti haljaspistikutega paljundamist. On kirjutanud artikleid Maalehe lisasse “Targu Talita”.
Õpitoas teeme algust lihtsa aiandusega, mis ei käi kellelgi üle jõu- vaatame, mida on tarvis, et kasvatada aknalaual maitsvat ja tervislikku toidulisa. Alustame pottidest ja substraadist, vaatame, mida kirjutatakse seemnepakkidel, ja kes soovib, teeb näpud mullaseks ja alustab isikliku aknalaua-aiandusega.


Kohtade arv piiratud, vajalik eelregistreerimine.
Registeerimine:  https://forms.gle/kHRDFR9AVgXou81f6

Tallinn Euroopa rohelise pealinna 2023 avamise raames toimuvad linnarahvale 21. jaanuaril üle terve linna raamatukogude koolitused ja töötoad. Tallinna Keskraamatukogu peamajas, Nurmenuku, Laagna, Kännukuke, Pirita haruraamatukogudes käsitletakse teemasid alates digiprügi koristamisest, mahekosmeetika valmistamisest ja taaskasutusest ning isetegemisest kuni maitse- ja toataimede kasvatamise ja hooldamise ning linnaaianduse ja seemnepaberite tegemise töötoani välja.

Tallinna linn kannab 2023. aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja soovib panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kõiki linnakodanikke. Jätkusuutlik mõtteviis tõstab meie kõigi elukvaliteeti. Soovime näidata, kuidas linn areneb ja kohaneb maailmas toimuvate muudatustega ning aitab linnaelanikel paremini mõista, miks on vaja hoida elukeskkonda ning kuidas nad saavad ise paremini panustada keskkonnahoidu.

Üritused samas asukohas

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.