Võrsete kasvatamise töötuba koos Urban Farmiga

Loading Map....

  21.01.2023

  13:00 - 16:00

  Kännukuke raamatukogu


plakatVõrsete kasvatamise töötuba koos Urban Farmiga
Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) kell 13-16

Kohtade arv piiratud, vajalik eelregistreerimine.
Registeerimine: https://forms.gle/NhxtaC5GsrZvd9Dn7

 

Kuidas saaks ka talvisel ajal kasvatada endale maitsvat ja tervislikku toitu? Räägime rohetehnoloogiatest ja iduettevõttest Urban Farm.
Võrsete kasvatamise töötoas tutvustame aastaringse linnaaianduse erinevaid võimalusi ning jagame praktilisi oskusi, mida igaüks saab rakendada oma igapäevaelus. Võrsete kasvatamine ei võta palju ruumi ega aega, seega sellega saab hakkama igaüks, kes soovib oma laual näha ka talvisel ajal tervislikku ja kohalikult kasvatatud toitu.
Õpime koos, kuidas võrseid kasvatades lisada oma toidulauale rohelist värvi ning leevendada sellega ka rohenäppude kevadeootuse rahutust. Praktilises osas saab iga osaline proovida võrsete kasvatamise ettevalmistamist (kasutame võrsete kasvatamise stardikomplekti, mida saavad osalised koju kaasa võtta). 

Mis on võrsed?
Võrsete all mõeldakse söödavate köögiviljade ja maitsetaimede noori seemikuid, mis on koristatud vähem kui kaks nädalat pärast idanemist. Võrse ei ole ülekasvanud idu. Nende kasvatamise erinevus on, et idusid kasvatatakse mullata pelgalt niiskuse baasil ja pimedas, kuid võrsed kasvavad mullas ja valguse käes.

Urban Farm on keskkonnasõbralik ja kontrollitud kliimaga linnafarm, kelle kireks on kaunite ning elujõudu täis taimede kasvatamine ja ideaalkasvu tingimuste loomine ka talvisel ajal. https://www.facebook.com/LINNAFARM/

 

Tallinn Euroopa rohelise pealinna 2023 avamise raames toimuvad linnarahvale 21. jaanuaril üle terve linna raamatukogude koolitused ja töötoad. Tallinna Keskraamatukogu peamajas, Nurmenuku, Laagna, Kännukuke, Pirita haruraamatukogudes käsitletakse teemasid alates digiprügi koristamisest, mahekosmeetika valmistamisest ja taaskasutusest ning isetegemisest kuni maitse- ja toataimede kasvatamise ja hooldamise ning linnaaianduse ja seemnepaberite tegemise töötoani välja.

Tallinna linn kannab 2023. aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja soovib panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kõiki linnakodanikke. Jätkusuutlik mõtteviis tõstab meie kõigi elukvaliteeti. Soovime näidata, kuidas linn areneb ja kohaneb maailmas toimuvate muudatustega ning aitab linnaelanikel paremini mõista, miks on vaja hoida elukeskkonda ning kuidas nad saavad ise paremini panustada keskkonnahoidu.

Üritused samas asukohas

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.