E-ressursid

Loe ja kasuta raamatukogus

võti NB! Andmebaase saab kasutada vaid raamatukogus kohapeal. Kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöörduge raamatukoguhoidja poole.


ebsco logo

EBSCOhost andmebaasidest leiad erinevate kirjastuste ajakirju, suur osakaal on teadusajakirjadel.

Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

NB! Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad andmebaasi kasutada ka raamatukoguväliselt. Kasutajanime ja salasõna saamiseks tuleb kirjutada aadressil ls@nulltln.lib.ee või helistada telefonil 683 0917.


estlex logo

Õigusinfosüsteemist ESTLEX Eesti õigusaktid vene keeles saad otsida olulisemate seaduste, seadustike ja mõnede Vabariigi Valitsuse määruste tõlkeid vene keelde. Andmebaasist leiad ka Riigi Teatajas avaldatud riiklike õigusaktide eestikeelseid terviktekste alates 16.11.1988. Õigusaktide juures on lingid sama valdkonda reguleerivate Läti õigusaktide inglisekeelsetele tõlgetele. Samuti leiad sealt Euroopa Liidu Teatajas alates 2004. a avaldatud üldisemat huvi pakkuvaid ja avaldamiseks kohustuslikke Euroopa Liidu õigusakte.

Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.


Keelevara sõnastike andmebaasist leiad 30 erinevat sõnastikku, näiteks võõrsõnastik, eesti kirjakeele seletussõnaraamat, eesti-norra sõnaraamat, inglise-eesti füüsika sõnastik, vene-eesti sõnaraamat. Otsingut on võimalik teha nii ühe sõnastiku piires kui ka valides mitu sõnastikku.

Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Juurdepääs on IP-põhine, probleemide korral pöördu raamatukoguhoidja poole.


tekst - oxford music online

Muusikaandmebaas Oxford Music Online saad tutvuda järgmiste teatmeteostega:

  • The New Grove Dictionary of Music and Musicians
  • The New Grove Dictionary of Opera
  • The New Grove Dictionary of Jazz

Mitmete artiklite juurest leiad noote ja helinäiteid.

Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Juurdepääs on IP-põhine, probleemide korral pöördu raamatukoguhoidja poole.


Äripäeva teabevara keskkonnast leiad infot ja nõuandeid erinevates valdkondades. Teabevarasid koostavad oma ala eksperdid, kes neid pidevalt täiendavad ja infot kaasajastavad. Tekste ilmestavad audio- ja videomaterjalid ning näidiseid lepingute, aruannete, eeskirjade jms kohta. Kui Sa teabevarast vastust ei leia või jääb midagi arusaamatuks, on keskkonnas võimalus nõu küsida oma ala spetsialistidelt.

Tallinna Keskraamatukogu Wifi-võrgus ja lugejaarvutites saad kasutada järgnevaid teabevarasid:

  • Dokumendinäidiste teabevara
  • IT juhtimise teabevara
  • Juhiabi teabevara
  • Töösuhete teabevara
  • Töötervishoiud ja -ohutuse teabevara
  • Tööõiguse teabevara

Teabevara saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes.

võti NB! Ajalehtede veebiväljaandeid saab kasutada kõikides teenindusosakondades ja haruraamatukogudes (kui nimetuse juurde ei ole märgitud teisiti). Lugemiseks peab olema raamatukogu wifi võrgus või kasutama raamatukogu lugejaarvuteid, mõne ajalehe lugemiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.


Delfi (eesti- ja venekeelne) kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Eesti Ekspress kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Eesti Päevaleht kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Järva Teataja

Lõuna-Eesti Postimees

Maaleht kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

LP: Eesti Päevalehe nädalalõpuleht kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Postimees

Pärnu Postimees

Sakala

Setomaa

Tartu Postimees

Virumaa Teataja

Õhtuleht

Äripäeva saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas, Kännukuke, Nurmenuku, Nõmme, Paepealse, Pelguranna ja Pirita raamatukogudes.

Деловые ведомости saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas, võõrkeelse kirjanduse osakonnas, Kännukuke, Laagna, Männi, Nurmenuku, Paepealse, Pelguranna, Sõle, Sääse ja Väike-Õismäe raamatukogudes.

võti NB! Ajakirjade veebiväljaandeid saab kasutada kõikides teenindusosakondades ja haruraamatukogudes (kui nimetuse juurde ei ole märgitud teisiti). Lugemiseks peab olema raamatukogu wifi võrgus või kasutama raamatukogu lugejaarvuteid, mõne ajakirja lugemiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.


Anne ja Stiil kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Eesti Ajalugu

Eesti Mets

Eesti Naine kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Ehitaja ja ehitusuudised.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.

Kalale! Looduses

Kroonika kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Maakodu kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Naisteleht

Oma Maitse kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Pere ja Kodu kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Personali Praktik ja personaliuudised.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.

Raamatupidamise Praktik ja raamatupidaja.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.

Ristiku ristsõnad

Tervis Pluss kasutamiseks vajalike paroolide saamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.

Tiiu

Loe ja kasuta kodus

ELLU logo

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogust ELLU saad lugeda eesti ja välismaiste autorite teoseid. Valikust leiad peamiselt eestikeelset nii ilu- kui teadmiskirjandust.


Naxos muusikakogust leiad e-audiokogud klassikalises ja džässlogomuusikas, lisaks videokogu (klassikalise muusika live-kontserdid, ooperid, muusikadokumentaalid jne).


OverDrive logoTallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu saad lugeda inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ja ajakirju ning kuulata audioraamatuid. Meie OverDrive’i e-raamatukogu veebilehte saad kasutada inglis- või venekeelsena.

ais logo

Arhiivi infosüsteem ehk AIS on Rahvusarhiivi ja Tallinna Linnaarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta. Olemuselt on AIS sarnane raamatukogude elektrooniliste andmebaasidega, mille abil saab raamatuid üles leida.


digitaalarhiivi logo
Digitaalarhiiv DIGAR – Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. DIGARist leiab raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid ja postkaarte. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja RRis loodud bibliograafiliste andmebaaside kaudu.


digitaalarhiivi logo

DIGARi Eesti artiklite portaali eesmärgiks on koondada ühte keskkonda ja pakkuda juurdepääsu kõigile läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt sündinud ja digiteeritud ajalehtedele (alates 1821.aastast) ning ajakirjadele jm perioodilistele väljaannetele (alates 2017. aastast).

 


ajalehe Perno Postimees päis
Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia sisaldab Eesti-ainelisi artikleid 20. sajandi esimesest poolest.

 

 


ISE logo

Eesti artiklite andmebaasi “Index Scriptorum Estoniae ISE” koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal. Alates 1.01.2017 koostatakse valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt. Aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded.

 


tekst eElurikkus

Eesti eElurikkus koondab ühte portaali Eesti eluslooduse andmed. Talletatud on üle 25 600 liigi.

 


pildiks on tekst - Eesti Entsüklopeedia
Eesti Entsüklopeedia internetiversioon on veebipõhine teabevaramu, mis sisaldab üle 60 000 illustratsiooni ja 90 000 artikli. Teabevaramu on üles ehitatud teemavaldkondadena ja jaguneb märksõnaartikliteks. Artiklite hulgas on nii lühikesi mõisteseletusi, isikuartikleid kui ka pikemaid teemakäsitlusi.


Eesti filmi andmebaasi logo

Eesti Filmi Andmebaas EFIS– Kõige täielikum avalikkusele kättesaadav Eesti filmi ja filmikultuuri varamu. Eesti filmi andmebaas hõlmab Eesti filmiloojate loomingut alates aastast 1912.


eesti ilukirjanduse andmebaasi logo

Eesti Ilukirjanduse Andmebaas sisaldab infot eesti kirjanike ja nende poolt kirjutatud ilukirjanduslike teoste kohta, mida on peale kasutajaks liitumist võimalik arvustada ning hinnata.

 


 

Eesti Keele Instituudi kohanimedeandmebaas – otsida on võimalik Eesti ja välisriikide kohanimesid, samuti infot maailma keelte, kirjade ning rahvaste kohta

 


kollaaž minipiltidest

Eesti Muuseumide Infokeskus annab ülevaate näitustest, kavandatavaist üritustest jm olulisemast Eesti muuseumides.

 

 


eesti muuseumide veebivärava logo

Eesti Muuseumide veebivärav – võimaldab kõigil huvilistel tutvuda muuseumide infosüsteemiga MuIS liitunud muuseumide kogudega.

 


rahvariietes mängukaru - Tartu mänguasjamuuseumi logo

Eesti mänguasjade andmebaas on Tartu Mänguasjamuuseumil valminud digiarhiiv, mis sisaldab infot Eestis toodetud mänguasjade kohta ja palju pilte vanadest tuttavatest lapsepõlvesõpradest.

 

 


Eesti rahvaluule andmebaasi logo

Eesti rahvaluule andmebaas sisaldab erinevaid eesti-, inglise- ja saksakeelseid
folklooriteemalisi andmebaase.


eesti rahvusbibliograafia logo

Eesti rahvusbibliograafia andmebaas sisaldab Eestis ja eesti keeles mis tahes infokandjal ilmunud raamatuid, perioodilisi väljaandeid, kaarte, noote jne.

 

 


tekst - eesti regilaulude andmebaas

Eesti regilaulude andmebaas

 


logo

Eesti Spordi Biograafiline leksikon, Sporditulemuste andmebaas, Sporditulemuste register jpm

 


logo

Eesti Statistika andmebaas koosneb statistika andmebaasist ja regionaalarengu andmebaasist.

 

 


logo

Estonica – entsüklopeedia Eestist (eesti, vene ja inglise keeles)

 


logo

E-kataloog ESTER on Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloog. E-kataloog ESTER sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta.


Euroopa Nõukogu e-raamatukogust on võimalik alla laadida erinevaid ingliskeelseid trükiseid ning postkaarte ja plakateid hariduse, inimõiguste, demokraatia ja seaduste, logotervishoiu, internetiohtude, kultuuri, spordi ja jpm teemadel. Näiteks on olemas alajaotus noortele lugejatele või õpetajatele mõeldud väljaannetega.

 

 


logo

E-varamu portaali eesmärgiks on kätte saadavaks teha Eesti mäluasutuste: raamatukogude, arhiivide ja muuseumide digiteeritud ressursse.

 

 


Andmebaasi ISIK on sisestatud ca 7000 isiku ligi 20 000 erinevat pseudonüümi.

 


logol kolm kivi laotud torniks

Kirjandusmuuseumi virtuaalne kelder – saab tutvuda osaga Eesti Kirjandusmuuseumi ulatuslikest kogudest, mis hõlmavad Eesti rahvaluulet, kirjakultuuri ja kultuurilugu

 


rahvariiete mustri taustal tekst - kodulugu

Kodulooportaal on Eesti rahvaraamatukogude ühine koduloolise info talletamise süsteem. See võimaldab otsida eri paikkondi puudutavaid artikleid ja teavikuid, tutvuda pikemate tekstide ja entsüklopeedilise materjaliga.


Kreutzwaldi sajand – interaktiivne teabekeskkond, mis tutvustab eesti kultuuriajalugu alates 19. sajandi algusest kuni Eesti Vabariigi loomiseni 1918. aastal

 


tekst - Riigi Teataja

Riigi Teataja sisaldab seadusi, üleriigilisi määrusi, Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Riigikogu otsuste kõiki muudatusi sisaldavaid terviktekste ning erinevaid algtekste.

 


tekst - ROAD

ROAD andmebaas koondab erinevate riikide avatud juurdepääsuga teadusväljaandeid.

 


logo

Tallinna õigusaktide register

 


Underi ja Tuglase kirjanduskeskus. Tuglase novelliauhind on Eesti kõige vanem järjepidevalt välja antav auhind. Veebilehel on kättesaadavad mitmeid auhinna võitnud novellid.

 


VAU – virtuaalne uurimissaal on Rahvusarhiivi kliente teenindav virtuaalne uurimissaal, mis koondab kõiki arhiivikasutajatele suunatud arhiivide veebiressursse ning olulist arhiiviteavet.

 

 

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.