Rühmaruum

Ruumi lubatavate inimeste hulk sõltub riigis kehtestatud COVID-19 seotud piirangutest.

Tallinna Keskraamatukogus, võõrkeelse kirjanduse osakonnas ja osades haruraamatukogudes saavad kõik lugejad õppimiseks tasuta kasutada rühmaruumi. Alla 12-aastastel on võimalik rühmaruumi kasutada koos täiskasvanud saatjaga.

kümnekohaline laud

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).

Rühmaruume saab kasutada raamatukogu lahtiolekuaegadel ja raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral (üle 10 minuti) broneering tühistada.

 

Kasutaja vastutus:

 • Kasutaja tagab rühmaruumi eesmärgipärase kasutamise.
 • Kasutaja kannab materiaalset vastutust enda kasutuses oleva raamatukogu inventari eest.
 • Kasutaja kohustub rühmaruumi kasutamist alustades ruumi üle vaatama ning teatama viivitamatult kõikidest pretensioonidest seoses ruumiga. Rühmaruum peab kasutamise lõppemisel olema samas seisukorras nagu enne kasutamist.
 • Kasutaja vastutab tema kätte antud rühmaruumi võtme ja selle kasutamise eest. Ukse võtme kaotamisel tuleb rühmaruumi kasutajal tasuda võtme maksumus 5 EUR ja luku vahetamise tasu.
 • Rühmaruumist lahkudes tuleb uks lukustada. Raamatukogu ei vastuta rühmaruumi jäetud isiklike asjade eest.

Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8)

Tallinna Keskraamatukogu peamajas on lugejatel võimalik (õppetegevuseks või videokoosolekutel osalemiseks) broneerida nii rühmaruumi kui ka rõdusaali.

Rühmaruumi broneerimine

Rühmaruum (19 m²) mahutab kuni 10 inimest. Ruumis on lauad ja toolid, võimalik on kasutada tasu eest tehnilisi vahendeid. Alla 12-aastased saavad rühmaruumi kasutada koos täiskasvanud saatjaga. Rühmatööruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).

Rühmaruumi on võimalik broneerida ka ruumis olevate muusikainstrumentide – digiklaveri (Roland FP-30) ja digitrummide (Roland TD11K) – mängimiseks. Loe lähemalt pillide ja nende kasutamise kohta.

Rühmaruumi kasutamiseks tuleb broneerida aeg kas muusika- ja filmisaalis (I korrusel), e-kirja teel muusika@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0912.

Rühmaruumi on võimalik kasutada E-R 10.00-19.50, L 10.00-16.50, broneeringu pikkus kuni neli tundi päevas.

Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.

ukse võti

Rühmaruumi võtme saamiseks pöörduda muusika- ja filmisaali. Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

Rõdusaali broneerimine

Rõdusaal on avatud ruum, kus on võimalik suure teleriekraani vahendusel läbi viia või osaleda videokoosolekutel või -koolitustel. Rõdusaali saab kasutada kuni 7 inimest. Saalis on olemas ka konverentsilaud. Ruum on avatud kunagise ballisaali suunas, kus asub raamatukogu teenindusruum, seega ei sobi rõdusaal konfidentsiaalse info arutamiseks. Rõdusaalis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).

Saalis on televiisor HDMI-juhtmega ja Wifi leviala. Lisatasu eest on võimalik kasutada sülearvutit, kõlareid, mikrofone, pabertahvlit.

Saali on võimalik kasutada raamatukogu lahtiolekuaegadel E-R 10-19.50, L 10-16.50, broneeringu pikkus kuni kolm tundi päevas.

Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada. Broneeringu kinnitamiseks on enne kasutamist vajalik esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rõdusaali kasutaja vastutusest.

Kasutamiseks tuleb broneerida aeg raamatukogus kohapeal, e-kirja teel eo@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0920.


Võõrkeelse kirjanduse osakond (Liivalaia 40)

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas on lugejatel võimalik (õppetegevuseks või videokoosolekutel osalemiseks) broneerida loovuse tuba.

Loovuse toa broneerimineloovuse tuba tahvelarvuti ja kümnekohalise lauaga

Loovuse tuba (41,2 m²) asub meie fuajees, peauksest vasakul. Tegemist on ruumiga, kus korraldatakse üritusi, nukuetendusi, koosolekuid ja koolitusi. Koroonaviiruse leviku ajal on ruum peamiselt kasutuses ajalehtede lugemise ruumina.

Ruumis on kasutamiseks väike tahvel, 25 kokkupandavat klapptooli, 4 kokkupandavat lauda ja põrandapadjad. Teatristiilis paigutuse korral mahutab ruum maksimaalselt 25 inimest. Võimalik on kasutada tasu eest tehnilisi vahendeid. Alla 12-aastased saavad ürituste saali kasutada koos täiskasvanud saatjaga.

Loovuse toa kasutamiseks tuleb broneerida aeg kas osakonnajuhataja kabinetis (lasteosakonna vastas), e-kirja teel vko@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0961.

Loovuse tuba on võimalik kasutada E-R 10.00-18.50, L 10.00-16.50, juhul kui see ei ole juba kasutuses.

ukse võti

Loovuse toa võtme saamiseks pöörduda kojulaenutuse raamatukoguhoidja või osakonna juhataja poole. Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.


Rühmaruumid Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogudes:

lauad, toolid, nagi, tahvelPakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi õppimiseks. Rühma suurus kuni 10 inimest. NB! DVD vaatamise võimalus. Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida kohapeal, e-posti teel kalamaja@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0970.

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

kännukuke rühmaruumKännukuke raamatukogu rühmaruum mahutab kuni 10 inimest. Ruumis on 3 lauda ja 10 tooli, tasuta WiFi ja konverentsitehnika, mis võimaldab kuvada arvuti pilti suurel ekraanil ning teha mugavalt konverentskõnesid.

Rühmaruumi on võimalik kasutada TR 11.00-19.50, L 10.00-16.50, juhul kui see ei ole juba kasutuses. Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi.

Rühmaruumi kasutamiseks tuleb broneerida aeg kas Kännukuke raamatukogus, e-posti teel kannukuke@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0951. Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.

Rühmaruumi võtme saab raamatukoguhoidjalt raamatukogu II korrusel. Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

 

 

Kännukuke raamatukogu loovuse tuba mahutab kuni 20 inimest. Ruumis on 4 lauda ja 20 tooli ning tasuta WiFi. Samuti on ruumi võimalik kasutada fotostuudiona.

Fotostuudio varustusse kuulub:

 • Stonewood taustastange Start valge taustakangaga
 • BIG Helios välgupäästikukomplekt Studio
 • Linkstar välgukomplekt LFK-250D Digital
 • Softbox ehk püsivalgusti komplekt
 • roheline taust
 • aksessuaarid

Lisaks pakume rohelisel taustal tehtud fotode töötlemise koolitusi.

Fotostuudio ja selle varustuse kasutamine on tasuta. Ruumi on võimalik kasutada TR 11.00-19.50, L 10.00-16.50, juhul kui see ei ole juba kasutuses. Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi.

Lugeja peab enne fotostuudio kasutamist tutvuma kasutus- ja ohutusnõuetega. Fotostuudio kasutamiseks on vajalik isikliku fotokaamera olemasolu. Rohelisel taustal fotode tegemiseks sobib ka mobiiltelefon.

Loovuse toa kasutamiseks tuleb broneerida aeg kas Kännukuke raamatukogus, e-posti teel kannukuke@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0951. Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.

ukse võti

Loovuse toa võtme saab raamatukoguhoidjalt raamatukogu I korrusel. Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

Pea sünnipäev vm pidu fotostuudios! Uuri lähemalt siit: Sünnipäev vm pidu raamatukogus.

LaagnaloovustubaRuumis on lauad-toolid, istumistumbad, tasuta WiFi ja teleriekraan, mis võimaldab kuvada arvuti pilti suurel ekraanil. Olemas HDMI kaabel.

Loovuse tuba on võimalik kasutada T, K, R 11.00-17.50, N 12.00-18.50, L 10.00-16.50. Toas ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi.

Toa kasutamiseks tuleb broneerida aeg kas Laagna raamatukogus, e-posti teel laagna@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 635 0020. Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.

Toa võtme saab raamatukoguhoidjalt. Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

lauad, toolid ja riiulid perioodikagaPakume oma lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi õppimiseks või töötamiseks. Ruumis on tasuta WiFi. Rühma suurus kuni 12 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida kohapeal, e-posti teel nurmenuku@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0980.
Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

avar hele saal Pakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie saali õppimiseks. Meie soe ja valge saal mahutab 20 inimest. Olemas on WiFi. Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida kohapeal, e-posti teel paepealse@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 632 7463.

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

Pelguranna raamatukogu rühmaruumPakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi oma rühmatööks. Rühma suurus kuni 15 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg raamatukogus broneerida kohapeal, e-posti teel pelguranna@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0931.

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale). Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

suurte akendega, avar, laudade ja toolidega ruumPakume õpilastele ja üliõpilastele kasutada meie koolitusklassi õppimiseks. Rühma suurus kuni 15 inimest. DVD vaatamise võimalus. Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida kohapeal, e-posti teel sole@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 601 9153.

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

tahvelseinaga laudade ja toolidega ruumPakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi õppimiseks. Ruumis on WiFi ja üks sein kasutatav tahvlina. Rühma suurus kuni 12 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida kohapeal, e-posti teel saase@nulltln.lib.ee või helistades telefoninumbril 683 0990.

Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

 

This site is registered on wpml.org as a development site.