E-raamatukogu ELLU

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU pakub raamatukogu lugejatele võimalust tasuta lugeda eesti ja välismaiste autorite teoseid. Valikust leiab nii ilu- kui teadmiskirjandust. E-raamatud on põhiliselt eesti keeles.

Alates 01. jaanuarist 2023 saavad teenust kasutada Tallinna elanikud, kes on registreeritud Tallinna Keskraamatukogu lugejaks.

[/column] [/row]

Mida on vaja teada ELLU kasutamiseks?

  • E-raamatukogust ELLU saavad e-raamatuid laenata Tallinna elanikud, kellel on kehtiv Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart ning kellel puuduvad võlgnevused raamatukogu ees.
  • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks peab olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
  • E-raamatute laenamiseks ja lugemiseks piisab internetiühendusega arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni olemasolust.
  • E-raamatute litsentsidel saab olla kuni viis üheaegset kasutajat. Kui raamatukogu on ostnud e-teavikule kaks litsentsi, siis saab samaaegselt seda e-raamatut laenata ja lugeda kuni kümme inimest. Lugeja saab e-teavikule tähtajalise juurdepääsu ja tagastustähtaja möödumisel kaob lugejal automaatselt e-raamatu lugemise võimalus. E-raamatut on võimalik tagastada ka enne tagastustähtpäeva.
  • ELLU kasutamistingimused leiab e-raamatukogu ELLU veebilehelt.
  • ELLUsse sisselogimiseks tuleb sisestada järgmised andmed: isikukood, Minu ESTERi salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel)

Kõik ELLUs olevad raamatud on kajastatud ka e-kataloogis ESTER. Lihtsaim viis e-kataloogist ESTER e-raamatute leidmiseks on valida kataloogi osaks – TLNKR e-raamatukogu ELLU.

Järgnevalt saad vaadata videosid teemadel: mis eelise annab ELLUsse sisselogimine, milliseid probleeme võib ELLUs esineda ja kuidas koostada soovinimekirju, jälgida autoreid ja kuidas lisada end välja laenatud e-raamatu teavitusnimekirja.

 

Alates 2008. aastast on Tallinna Keskraamatukogu andnud välja erinevaid lasteraamatuid, mis on kingitud Tallinnas esimesse klassi läinud lastele. Raamatute e-versiooniga on võimalik tutvuda ka lastelehel.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: ellu@nulltln.lib.ee

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.