E-raamatukogu ELLU

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU pakub raamatukogu lugejatele võimalust lugeda eesti ja välismaiste autorite teoseid.

Valikust leiab nii ilu- kui teadmiskirjandust. E-raamatud on põhiliselt eesti keeles.

Mida on vaja teada ELLU kasutamiseks?

  • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
  • E-raamatute laenamiseks ja lugemiseks piisab internetiühendusega arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni olemasolust.
  • E-raamatute litsentsidel saab olla kuni viis üheaegset kasutajat. Kui raamatukogu on ostnud e-teavikule kaks litsentsi, siis saab samaaegselt seda e-raamatut laenata ja lugeda kuni kümme inimest. Lugeja saab e-teavikule tähtajalise juurdepääsu ja tagastustähtaja möödumisel kaob lugejal automaatselt e-raamatu lugemise võimalus. E-raamatut on võimalik tagastada ka enne tagastustähtpäeva.
  • ELLU kasutamistingimused leiate e-raamatukogu ELLU veebilehelt.
  • ELLUsse sisselogimiseks tuleb sisestada järgmised andmed: isikukood, Minu ESTERi salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel)

Kõik ELLUs olevad raamatud on kajastatud ka e-kataloogis ESTER. Lihtsaim viis e-kataloogist ESTER e-raamatute leidmiseks on valida kataloogi osaks – TLNKR e-raamatukogu ELLU.

Järgnevalt saad vaadata videosid teemadel: mis eelise annab ELLUsse sisselogimine, milliseid probleeme võib ELLUs esineda ja kuidas koostada soovinimekirju, jälgida autoreid ja kuidas lisada end välja laenatud e-raamatu teavitusnimekirja.

 

Alates 2008. aastast on Tallinna Keskraamatukogu andnud välja erinevaid lasteraamatuid, mis on kingitud Tallinnas esimesse klassi läinud lastele. Raamatute e-versiooniga on võimalik tutvuda ka lastelehel.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: ellu@nulltln.lib.ee

 

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu kõigile Eesti elanikele ligipääsu e-raamatukogule ELLU. Hangime e-raamatute litsentse tavalisest suuremal hulgal, et rahuldada kasvanud nõudlust eestikeelsete raamatute järele. Ühe litsentsi keskmine hind on täna 14,54 EUR ning see tähendab ca 10 laenutuskorda. Aita ELLU kirjandusvalik muuta rikkamaks.

 

This site is registered on wpml.org as a development site.