Pikendamine

Teavikute tagastustähtaja pikendamine

Tagastustähtaega on võimalik pikendada kuni kolm korda enne tagastustähtpäeva saabumist ja hiljemalt tagastustähtpäeval. Väga nõutud teavikute (märgistatud rohelise täpiga), ajalehtede ja ajakirjade tagastustähtaega (7−14 päeva) ei saa pikendada.

Tagastustähtaja pikendamiseks on mitu võimalust:

 • Mugavaim viis tagastustähtaega pikendada on kui teha seda elektrooniliselt Minu ESTER kaudu.
  Minu ESTERis saate vaadata kõiki oma laenutusi ning tagastustähtaega pikendada. Samuti saate vaadata, milliste teavikute laenamiseks olete end järjekorda pannud, salvestada laenutuste ajalugu jm.

Minu ESTER

Esmakordsel sisenemisel

Minu Esterisse  saab  siseneda:

 • Kasutajatunnusega (lugejakaardi number/isikukood) ning lugejaks registreerumisel saadud salasõnaga. Kui soovite salasõna muuta või olete unustanud salasõna, vajutage “Unustasid salasõna?” ja seejärel käituge vastavalt avanenud juhistele. Salasõna võib sisaldada nii tähti kui numbreid, vältida palume täpitähti ja märke (% &…). Salasõna pikkus ei ole fikseeritud. Andmete turvalisuse tagamiseks on soovitav salasõna aeg-ajalt muuta. Selleks valige Minu ESTERis “Muudan salasõna”.
  Ununenud salasõna
  Kui oled salasõna unustanud, kasuta linki “Unustasid salasõna?” või pöördu raamatukogu teenindajate poole.
 • ID-kaardiga
 • Mobiil-ID-ga
 • Smart-ID-ga

Minu ESTER võimalused

Laenutuste ajalugu

Minu ESTERis on võimalik näha oma laenutuste ajalugu – see on tagastatud ja laenatud nimetuste kroonika.

Kui soovid laenutuste ajalugu salvestada, klikka lingil “Alusta laenutuste ajaloo salvestamist”.

Kui sa ei soovi laenutuste ajalugu koguda, kustuta loetelust kõik nimetused ja seejärel vali “Lõpeta laenutuste ajaloo salvestamine”. Kui soovid taas laenutuste ajalugu koguma hakata, vali “Alusta laenutuste ajaloo salvestamist”.

Minu kaustad

Olles Minu ESTERisse sisse loginud, on võimalik lugejal salvestada kirjed erinevatesse temaatilistesse kaustadesse. Kausta loomiseks tuleb valida kirje, mida soovid kausta salvestada. Igale kaustale tuleb lisada nimi (nt islandi luule), lisada saab ka kausta kirjelduse (nt prof Kivi soovitatud raamatud).

Minu hinded, Minu kommentaarid

Olles Minu ESTERisse sisse loginud, on võimalik kõiki e-kataloogis leiduvaid nimetusi hinnata ja kommenteerida.

Maksmata viivised ja arved

Maksmata viivised ja arved näitavad, milliste tähtaja ületanud laenutuste eest on tasumata viivis, samuti näed raamatukogu poolt esitatud arveid (telefoni teel edastatud teated). Loend ei sisalda jooksvat viivist tähtaja ületanud laenutuste eest, seda näed oma laenutuste loendis.

Uuenda alati oma kontaktandmeid!

Selleks, et raamatukogu saaks lugejale vajalikku infot edastada, tuleb uuendada oma kontaktandmeid. Kui sul on mitu telefoninumbrit ja e-posti aadressi, siis palume sisestada enimkasutatav. Teiste kontaktandmete (nt elukoht) muutmiseks palume pöörduda raamatukokku.


NB! Tagastustähtaega ei ole võimalik pikendada:

 1. kui tagastustähtpäev on möödunud;
 2. kui laenutatud teavikul on laenutamiseks ootejärjekord;
 3. kui tagastustähtaega on juba kolm korda pikendatud;
 4. kui Teil on tasumata tasu viivitatud aja eest või tasumata muu võlg raamatukogule;
 5. kui Teie lugejakaart on aegunud;
 6. kui teavik on lugejate seas väga nõutud (teavik on märgistatud rohelise täpiga), samuti ei saa pikendada perioodika tagastustähtaega.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.