Lugemisprogramm “Suvi raamatuga” püstitas rekordeid

plakatTallinna Keskraamatukogu tänavune suvine laste lugemisprogramm toimus 21. korda ning oli rekordiline – osales üle 750 lapse, kellest programmi lõpetas 279. Lisaks raamatute lugemisele said lapsed liikumisaastale kohaselt täita lugemisprogrammi jooksul lõbusaid kirjanduslikke ja sportlikke ülesandeid.

Lugemisvara lugemisprogrammis osalemiseks said lapsed valida nii raamatukogust, e-raamatukogudest kui ka koduselt raamaturiiulilt. Kolme kuu jooksul loeti kokku üle 2500 raamatu ja lahendati 2000 liikumisülesannet. Kõige edukam oli 10-aastane Nora, kes külastas 17 erinevat raamatukogu ja andis 12 loetud raamatule tagasisidet.

Kõige rohkem lugesid lapsed Martin Widmarki raamatusarja „Lassemaia detektiivibüroo”. Eesti autorite loomingust osutusid menukaks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu detektiivilood, Kätlin Vainola “Ellen, Eik ja kilekotimõistatus”, Aino Perviku Paula lugude sari, Kadri Kiho “Endel ja Kati”, Anti Saare Pärdi lood ja Kertu Sillaste “Pisikeses majas”. Lapsed lugesid lisaks eesti keelele ka inglise, prantsuse, soome, ukraina ja vene keeles. Täpsema ülevaate lugemisprogrammist leiab Lastelehelt.

26. augustil toimus laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ lõpuüritus, kuhu olid kutsutud kõik lapsed, kes lugesid suve jooksul läbi vähemalt 10 raamatut ja/või täitsid liikumisülesandeid erinevates raamatukogudes. Lõpetamisel Tondiraba Jäähallis tunnustati osalejaid, nauditi uisushowd ja uisutati koos printsess Elsaga.

Lapsevanemate tagasisidest:

“Minu suuremad lapsed õppisid lugemisprogrammis osaledes lugema. Hästi vahva ettevõtmine!”
“Lastele meeldis erinevaid raamatukogusid näha! Seiklus ühistranspordi, jalutamise ja paduvihmaga.”

Lugemisprogrammi “Suvi raamatuga“ läbiviimist toetas Eesti Rahvakultuuri Keskus.

 

26.08.2023

This site is registered on wpml.org as a development site.