Lugemistund Tallinna Keskraamatukogus

plakat8. september on ÜRO rahvusvaheline kirjaoskuse teemapäev, mis on inspiratsiooniks Lugemistund / Read Hour kampaaniale.

“Lugemistund” on positiivne meeleavaldus lugemise ja raamatute poolt, mis sai alguse Soomest 2019. aastal ning on laienenud rahvusvaheliseks ettevõtmiseks. Algatuse eesmärk on innustada lapsi ja noori lugema, luua lugemisele oma pidupäev ja edendada vestlust lugemise üle.

Eestis osaleti kampaanias esimest korda 2021. aastal Soome Instituudi eestvedamisel. Tänavu on “Lugemistund” osa raamatukogude aasta programmist ning esmakordselt üle-eestiline. Kaasa löövad koos raamatukogudega üle Eesti, Soome Instituut, Tartu Noorsootöökeskus, Diggiloo-projekt. Eesmärk on algus panna iga-aastasele traditsioonile, kus 8. septembril tähistatakse üheskoos lugemist!

“Lugemistunni” aktsioon toimub 8. septembril kell 13-14. Kui sellel kellaajal liituda ei saa, siis vali mõni muu endale sobiv tund raamatu seltsis aja veetmiseks.

Näitamaks, et meid on palju, tee endast lugemas või oma raamatust pilt/video ja postita see sotsiaalmeediasse kasutades #lugemistund #readhour #raamatukogudeaasta. Võid ka kirjutada, miks haarasid lugemiseks just selle raamatu. Nii saame hulgaliselt uusi lugemissoovitusi!

Sündmuse info ning kõik materjalid on leitavad raamatukogude aasta veebilehelt https://www.raamatukogudeaasta.ee/sundmus/lugemistund/

“Lugemistund” Tallinna Keskraamatukogus 8. septembril:
– Kell 10 toimub Tondi raamatukogu eestvedamisel “Lugemistund” Kiisa lasteaia hoovis, kus raamatukoguhoidja loeb lastele raamatut.
– Kell 13-14 toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst. 8) “Lugemistund”, kus raamatkoguhoidja loeb ette valiku põnevamaid ja uuemaid lasteraamatuid.
– Kell 13-14 tähistatakse Kadrioru raamatukogus “Lugemistundi”, kavas on muinasjutu ettelugemine, oodatud lasteaialapsed.
– Kell 13-14 peetakse Torupilli raamatukogus lugemispidu. Raamatukoguhoidja loeb ette soome muinasjuttu, oodatud lasteaialapsed.

 

05.09.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.