Luuleklubi

Luulehuviliste kohtumispaik „Luuleklubi“…

neli lauaääres istuvat ja rõõmsalt plaksutavat erinevas vanuses naist

…toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal Tallinna Keskraamatukogus. Esmakordselt kogunesime 2016. aasta detsembris. Üritus toimub tavaliselt üle ühe kuu vaheldumisi eestikeelse kirjanduse osakonnas ja haruraamatukogudes ning kestab 1,5 tundi.

Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne luuletaja oma loomingut – raamatut või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu. Aeg-ajalt on külalise rollis ka tuntud inimene, kelle hobi on luuletuste kirjutamine.

Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada. Eelregisteerimine üritusel osalejaks ei ole vajalik. Ürituste õhtujuht on luuletaja ja Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidja Aimur-Jaan Keskel.

***

Kes käivad Luuleklubis?

Luuleklubis käivad erinevad inimesed, keda ühendab huvi luuletuste kirjutamise, lugemise või kuulamise vastu. Meid on külastanud nii koolilapsed kui eakad. Luuleklubil on välja kujunenud püsiv külastajaskond, kes moodustab tavaliselt poole külastavate arvust. Luuleklubisse on oodatud alates kooliealistest lastest kõik vanuserühmad. Seega saab üritust külastada perega. Tavaliselt toimuvad luuleõhtud baaris või muus meelelahutuskohas, kuhu lapsed üldjuhul sisse ei saa ning eakamad inimesed ei soovi minna.

***

Mida me kokkusaamisel teeme?

Iga kord on kohal üks erikülaline, kes räägib intervjuu käigus oma loomingust lähemalt ja esitab luuletusi. Võimalus küsimusi esitada on ka publikul. Seejärel järgneb arutelu loominguga seotud teemadel. Ürituse teises pooles saavad luuletusi esitada kõik kohaletulnud inimesed, kes selleks soovi avaldavad.

***

Milliseid positiivseid tagajärgi on Luuleklubi endaga kaasa toonud?

Luuleklubi on koht, kus saab oma loomingu inimeste ette tuua ja kohtuda teiste sarnaste huvidega inimestega. Olulised on ka loominguteemalised arutelud, mida teised vaba esinemisvõimalust pakkuvad üritused harilikult ei võimalda. Meil osalnud luuletajad on saanud endale kindlasti lisaks huvilisi ja jälgijad. Parimaks näiteks on Luuleklubi püsiesineja Mari-Liis Müürsepp, kelle teine luulekogu „Blondiine armastav mees“ saavutas peale avaldamist mõneks ajaks esikoha Rahva Raamatu müügiedetabelis.

 

Tuntuimad Luuleklubi külalised

2020 –  Kauksi Ülle, Janek Mäggi
2019
 Jürgen Rooste, Andra Teede, Renate
2018 Leslie Da Bass, Kaari Sillamaa
2017 – Linnar Priimägi, Triin Soomets, Mait Vaik

 

Liitu Luuleklubiga sotsiaalmeedias:
facebook.com/Luuleklubi
instagram.com/luuleklubi

Lisainfo: Aimur-Jaan Keskel, eestikeelse kirjanduse osakond (Estonia pst 8), luule@nulltln.lib.ee

 

2019. aasta septembris viidi koostöös Kesklinna ja Pääsküla noortekeskustega läbi projekt “Luule on sõnum: luulekonkurss ja seda toetavad töötoad noortele”. Rohkem infot: keskraamatukogu.ee/luuleonsonum/

 

This site is registered on wpml.org as a development site.