Raamatuga kevadesse

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm “Raamatuga kevadesse”

Tallinna Keskraamatukogu korraldab iga aasta noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse”, mille eesmärk on tõsta esile head kirjandust, aidata inimestel valida raamatuid ja julgustada loetu üle arutlema.

Kümnenda hooaja teemaks on „Lugemise kunst”. Seekord lugemiseks valitud teosed on seotud raamatute, raamatukogude ja loominguga. Programmi jooksul tutvustame külaliste abil raamatute teekonda raamatukokku. Zoomis toimunud avaüritusel rääkis Postimees Kirjastuse projektijuht Kristel Palk raamatute kirjastamisest, alatest ideest kuni teose väljaandmiseni.

Programmis osalemiseks tuleb läbi lugeda mõni nimekirjas olev või väljakutsega seotud raamat ja täita tagasisideleht paberil või veebis. Iga kuu toimuvad vaheloosimised kõigi osalejate vahel. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi pass tagab lõppauhinna või kutse lõpuüritusele.

Lugemisprogrammi toetavad kino Artis, Forum Cinemas, Draamateater, KUMU, Noorsooteatri muuseum, Apollo raamatupood, Postimehe Kirjastus, Petrone Print, Hea Lugu, Allan Keian Publishing ja K6VN.

Programmi kulgu saab jälgida Infogrami vahendusel.

Ootame osalema!
Kontakt: raamatugakevadesse@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0920

Eelmiste aastate raamatute nimekirja saad alla laadida SIIT.


Kes saavad osaleda?

Osaleda võivad kõik Tallinna Keskraamatukogu noored ja täiskasvanud lugejad, kes soovivad oma vaba aega sisustada raamatute lugemisega.

Kuidas programm välja näeb?

Tallinna Keskraamatukogu töötajad koostöös raamatukogu vabatahtlikega on koostanud 50 teosega nimekirja. Mitmeid valituid teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogudes ELLU ja Overdrive.

Tagasiside loetu kohta saab saata veebilehe vormi kaudu. Kõigi tagasisidelehe täitjate vahel loositakse iga kuu lõpus auhindu programmi sponsoritelt.

Jälgi meid ka Facebookis.

 

OSALENUD RAAMATUD 2012-2021

Ajaloost

Projekt sai alguse 2012. aastal. I hooaeg (2012/2013) oli pühendatud A.H. Tammsaare 135. sünniaastapäevale ning tugines kirjaniku sõnadel „Mälestus on lüli meie ja igaviku vahel“. I hooaja lugemisprogrammist võttis osa 94 lugejat, kes täitsid kokku 947 tagasiside lehte. Programmi lõpetas edukalt 31 lugejat, kes lugesid läbi 20 või enam raamatut. Neli inimest lugesid läbi kõik programmi valikus olnud 50 raamatut.

Teine hooaeg (2013/2014) oli pühendatud Balti keti 25. aastapäevale ning toetus Lennart Meri sõnadele „Ahelatest vabastatud inimene on looja“. II hooaja lugemisprogrammist võttis osa 125 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 68 lugejat. Uuendusena lisati võimalus vaadata muusikaosakonnas kolme väärtfilmi. Vähemalt 20 templiga lugemisprogrammi passi omanikud said kingituseks pileti Tallinna Linnateatri suveetendusele.

Kolmas hooaeg (2014/2015) oli pühendatud meie raamatukogu kauaaegse direktori ja Eesti raamatukogunduse arendaja Aleksander Sibula 130. sünniaastapäevale. III hooaja lugemisprogrammist võttis osa 95 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 39 lugejat. Täideti 929 tagasiside lehte.

Neljanda hooaja (2015/2016) teemaks oli „Tänapäeva muinasjutt“. IV hooaja lugemisprogrammist võttis osa 94 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 39 lugejat. Täideti 1105 tagasiside lehte.

Viienda hooaja (2016/2017) teemaks oli “Eripalgeline maailm”. Uuendusena jäeti välja filmivalik ja lisandusid viis ingliskeelset raamatut. Võimalus lugeda raamatuid, ükskõik mis keeles. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi passi omanikud kutsuti lõpuüritusele. Apollo raamatukaupluste kett toetas lugemisprogrammi kinkekaartide ja meenetega. V hooaja lugemisprogrammist võttis osa 101 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 50 lugejat. Täideti 1181 tagasisidelehte.

Kuuenda hooaja (2017/2018) teemaks oli “Eestlased muutuvas maailmas”. Uuendusena oli võimalus lugeda Jaak Juske sarjast “Lood unustatud …” ükskõik, millist teost ning João Lopes Marques “Estonia : paradise without palm tree” asemel võis lugeda eesti keeles ükskõik, millist teist sama autori teost. Lugemisprogrammi toetasid Apollo raamatukaupluste kett ja kirjastus Nornberg & Co. Lugemisprogrammist võttis osa 134 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 56 osalejat. Täideti 1327 tagasisidelehte. Esimest korda toimus programmis vaheüritus.

Seitsmenda hooaja (2018/2019) teemaks oli “Terve vald oli kokku aetud”. Sarjast ELAVIK võis lugeda vabalt valitud teost ning kokku loeti neid poole rohkem kui varasemate aastate esikoha raamatuid. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi passi omanikud kutsuti lõpuüritusele, kuid vaheüritusele olid oodatud kõik. Lugemisprogrammi toetasid Apollo raamatukaupluste kett, kirjastus Kuldnööbike ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus. Lugemisprogrammist võttis osa 128 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 47 osalejat. Täideti 1182 tagasisidelehte.

Kaheksanda hooaja (2019/2020) teemaks oli „Rännakud ajas ja looduses“, mis oli pühendatud loodusele ja keskkonnale. Valikus oli lausa kaks eraldi sarja: „Looduse lood“ ja „Roheline raamat“. Ootamatu eriolukorra tõttu kujunes hooaeg teistsuguseks ning oodatud lõpuüritus jäi ära. Selle asemel said kõik vähemalt 15 templiga osalejad auhinnaks koostajate autogrammidega raamatu „Eesti novell 2020“. Lugemisprogrammi toetasid Apollo raamatukaupluste kett, T1 Mall of Tallinn, Ajaloomuuseum, Keian Publishing, Tammerraamat, Teletorn ja Botaanikaaed. Lugemisprogrammist võttis osa 106 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 43 osalejat. Täideti 1134 tagasisidelehte.

Üheksanda hooaja (2020/2021) teemaks oli „Siin- ja sealpool ukseläve“, mis oli pühendatud kodule. Programmi valiti teosed, mis on seotud kodukolde või -aiaga, mõne toreda hobi või tubase tegevusega. Peale selle olid valikus raamatud, mille tegelased seiklevad kodust kaugel või koju tagasi. Sel aastal olid esmakordselt valikus vabad teemad, mille käigus sai osaleja ise raamatuid valida ning lugeda ka sõbra või pereliikme soovitatud teost. Piirangute tõttu jäi taas ära lõpuüritus. Selle asemel said kõik vähemalt 15 templiga osalejad auhinnaks Kristjan Pordi autogrammiga raamatu „Lihtsad vastused keerulistele küsimustele“.
Lugemisprogrammi toetasid kirjastused Eesti Vabaõhumuuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Apollo raamatukaupluste kett ning kirjastused Hea Lugu, Seik, Keian Publishing ja Ühinenud Ajakirjad. Üheksanda hooaja lugemisprogrammist võttis osa 150 osalejat. Programmi lõpetas edukalt 49 osalejat ning täideti 1415 tagasisidelehte.

 

Lisainfo

Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond
Estonia pst 8, 15044 Tallinn

Tel 683 0920
raamatugakevadesse@nulltln.lib.ee

This site is registered on wpml.org as a development site.