Eestikeelse kirjanduse osakond asub Tallinna Keskraamatukogu peahoones Estonia pst 8.
Estonia pst 8 hoone ees on parkimiskoht liikumispuudega inimese sõidukile, rohkem parkimisvõimalusi raamatukogu juures ei ole. Parkida saab lähedal asuvates parklates või parkimisaladel vastavalt sealsetele hinnatariifidele.
Ratastoolis lugeja pääseb raamatukokku Tallinna Inglise Kolledži poolsest küljest. Kohale jõudes helistage palun värava küljes olevat kella (või helistage telefonil 683 0912) ja u 5 minuti jooksul tullakse teile vastu. Vt ka rubriiki erivajadustega lugejale.
Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) on avatud vanema ja lapse tuba, kus saab segamatult beebit toita ja tal mähkmeid vahetada. Tegevust jätkub ka beebi õdedele ja vendadele, sest toas on lastele raamatuid ja joonistamisvahendid.
Akupank
Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).
Ekskursioonid ja raamatukogutunnid
Eelneval kokkuleppel viime läbi raamatukogu tutvustavaid ekskursioone ja temaatilisi raamatukogutunde nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.
Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaated
Uudistesaalis saab jälgida Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaateid.
Elektrooniline joonistuslaud
Võimalik kasutada joonistuslauda Wacom Intuos Pro M (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet)
Internet ja WiFi
Lugemissaalis ning laste- ja noorteteeninduses on lugejate kasutuses internetiarvutid. Samuti on võimalik kasutada WiFi’t (rohkem infot siin).
Kodu-ja rändkoguteenindus
Pakume eakatele ja liikumispuudega inimestele koduteenindust. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab raamatukoguhoidja Alvar-Jaanus Tamm, telefon 683 0920.
Ühtlasi pakume rändkoguteenust meditsiini- ja hooldusasutustele. Täiendavat informatsiooni rändkoguteeninduse kohta annavad eestikeelse kirjanduse osakonna töötajad, telefon 683 0920.
Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik tulla järgnevatele koolitustele: arvuti algõpe, arvutigraafika koolitus, e-lugerite koolitus, e-teenused, Facebooki algõpe, graafikalaudade kasutamise koolitus, ID-kaardi kasutamine, individuaalne lugemisnõustamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, lauaskannerite kasutamise koolitus, nutiturvalisuse koolitus, raamatukogu veebileht, sugupuu uurimise koolitus, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, Vikipeedia algõppe koolitus. Koolitusi viiakse läbi eesti või inglise keeles.
Lauamängud
Kohapeal kasutamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele. Rohkem infot siit.
Litsentsiandmebaasid
Raamatukogus kasutatavate andmebaaside lingid.
Ringid ja klubid
RVL-teenus
Loe lähemalt RVL teenuse kohta.
Skaneerimine
Lugejatel on võimalik iseseisvalt kasutada lauaskannerit CanoScan LiDE 210 ja professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet). Lugejad võivad skannereid kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg).
Lugemissaalis on võimalik teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.
Raamatumüük
Uudistesaalis toimub eestikeelse kirjanduse osakonna liigses eksemplaarsuses olevate raamatute müük.
Sandra Kingisepp
sotsiaalse kaasatuse peaspetsialist
eo@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0920
Liisi Nokkur
haridustegevuse peaspetsialist
liisi.nokkur@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0919
Anette-Johanna Kadakas
raamatukoguhoidja
eo@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0920
Eva-Liisa Lõbu
raamatukoguhoidja
ls@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0917
Kalev Normak
raamatukoguhoidja abi
eo@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0920
Maarja Paesalu
raamatukoguhoidja
eo@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0920
Margarete Pruus
raamatukoguhoidja
ls@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0917
Tuuli Reinsoo
raamatukoguhoidja
l@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0917
Kristi Tüvi
raamatukoguhoidja
laste@nulltln.lib.ee
Telefon 683 0914