Laagna raamatukogu

Avatud

T, K, R 11−18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Võru 11

Tel 635 0020

laagna@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

29.01 suletud korrastuspäevaks.

laagna raamatukogu

Ühistransport

Raamatukogu asub kultuurikeskuse “Lindakivi” vahetus läheduses. Lähimad bussipeatused on Vana-Kuuli, kuhu pääseb kesklinnast bussidega nr 44, 51 ning Lasnamäelt nr 19, 51, 65, ja Kotka kauplus, kuhu sõidavad kesklinnast bussid nr 67, 68 ning Lasnamäelt bussid nr 7, 13, 49, 53, 56, 67, 68.

Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine

Autoga lauluväljaku poolt raamatukokku tulles tuleb pöörata Vana-Kuuli tänavale, sõita otse üle Liikuri tänava ja keerata varsti vasakule Lindakivi puiestee alguses olevast väravast sisse. Auto saab parkida tasuta Võru tn 11 hoone, kus asub ka raamatukogu, õuealale.

Lasnamäelt mööda Liikuri tänavat tulles tuleb keerata Võru tänavale, auto saab parkida Võru 14 hoone lähedale. Raamatukokku jõudmiseks tuleb minna üle Võru tänava ja kõndida veidi enam kui 10 meetrit. Raamatukoguhoonet ümbritseb aed.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3  Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad, e-kataloog ESTER, andmebaas ISE, e-raamatukogu ELLU, Miti mängud jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad  (sh GOOGLE+NETI, ESTER+ISE+EBSCO, infokirjaoskus), kontoritarkvara (teksti- ja tabeltöötlus, esitluste koostamine, elektronpost) õppeprogrammid, raamatukogu veebileht, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijale. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Internet ja wifi – Lugejate kasutuses on viis arvutitöökohta teksti- ja tabeltöötlusega, võimalik kasutada ka ID-kaardi lugerit. WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot siin).

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud – Raamatukogus on mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Rohkem infot lastelehel.

Loovuse tuba – Loovuse tuba on võimalik kasutada T, K, R 11.00-17.50, N 12.00-18.50, L 10.00-16.50. Toas ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi. Loe edasi…

Ringid ja klubid

Seemnelaegas – Võimalus tasuta seemneid laenata, taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi huvilisi rõõmustada.


Tasulised

Koopiad ja printimine (ainult mustvalge)

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Kilekott – 0,20 €
Riidest kott – 2 €
Pastakas – 0,80 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €
Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €

Ruumi üürimine – Loovuse toas on lauad-toolid, istumistumbad, tasuta WiFi ja teleriekraan, mis võimaldab kuvada arvuti pilti suurel ekraanil. Olemas HDMI kaabel. Ruumi saab kasutada raamatukogu lahtioleku aegadel. Vt rohkem infot.

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed.

Lasteosakonna väljapanek: “Kosmost avastamas”

Täiskasvanuteosakonna väljapanek: “Lugemise maiuspalad”

Laagna aed on kõigile avatud tegutsemis- ja suhtlemiskoht. Laagna aia tegemisi korraldab MTÜ Lasnaidee.

Laagna aias on igaühel võimalus anda oma panus:

  • osaledes regulaarselt talgutel ja töötubades,
  • hoolitsedes koos teistega ühispeenarde eest,
  • hoolitsedes oma isikliku peenra eest,
  • aidates aia korralduslikes küsimustes.

Rohkem infot Laagna aia kohta leiab veebilehelt lasnaidee.ee. Jälgides Facebooki gruppi nimega Laagna aed, saab aias toimuval jooksvalt pilku peal hoida.

 

 

Töötajad

Galina Matvejeva

haruraamatukogu juhataja

laagna@nulltln.lib.ee

Telefon 635 0020

kõrgharidus

slaavi keeled ja kultuurid

Jekaterina Astafjeva

raamatukoguhoidja

laagna@nulltln.lib.ee

Telefon 635 0020

Marina Bogdanov

raamatukoguhoidja

laagna@nulltln.lib.ee

Telefon 635 0020

Iris Pütsepp

raamatukoguhoidja

laagna@nulltln.lib.ee

Telefon 635 0020

Kaart

This site is registered on wpml.org as a development site.