Sääse raamatukogu

Avatud

T, K, R 11–18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Sõpruse pst 186b

Tel 683 0990

saase@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

29.01 suletud korrastuspäevaks.

Ühistransport

Asume Linnu tee ja Siili peatuse vahel (trollid nr 3, 4 ning bussid 11, 24, 24A, 28 ja 72). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu ees oleval parkimisalal, kus raamatukogu külastajatele on eraldatud kolm parkimiskohta. Vahemikus kell 10.00-19.00 on lubatud parkida kaheks tunniks ning parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe , ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise konsultatsioonid – eelregistreerimisega igal kolmapäeval kell 11.30 eesti keeles, igal reedel kell 11.30 vene keeles. Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga ka muul ajal.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) –  arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Internet ja wifi – Raamatukogus on neli arvutitöökohta, mis on varustatud kontoritarkvara ja ID-kaardi lugeritega ning üks arvuti skanneriga. Lisaks on lugemissaalis võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti või telefoni teel.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud ja pusled – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge ja puslesid – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured! Lauamänge ja puslesid on ühtlasi võimalik koju laenata. Vaata rohkem siit.

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Sääse raamatukokku võite tuua oma kodust raamatud, mida te ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uued asemele võtta. Tuua palume puhtaid ja korralikke raamtuid ning nii palju kui meie riiulile mahub.

Ringid ja klubid 

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi rühmatööks. Ruumis on wifi ja üks sein kasutatav tahvlina. Rühma suurus kuni 12 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida.
Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

saaseyritusteruum3 saaseyritusteruum2 saaseyritusteruum1

 

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 8800F (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).


Tasulised

Koopiad ja printimine

Raamatukogus on võimalik teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

 

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Lugemissaalis on võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit, selle kasutamiseks palume eelnevalt aeg broneerida telefoni teel 683 0990 või e-kirja teel saase@nulltln.lib.ee.

 

Väljapanekud  täiskasvanutele eesti keeles:

“Helged ja lõõgastavad raamatud”

 

Väljapanekud lastele eesti keeles:

“Talverõõmud”

“Nukitsa konkurss”

“Lugemisisu”

 

Väljapanekud  vene keeles:

“Маленькое путешествие в другие страны и культуры”

“Зимние книжки”


Teisipäeval, 11.01.2022
kell 10.30  ettelugemine Sangaste Kodu seenioridele Zoomi kaudu. Kui soovite ettelugemise grupiga liituda võtke ühendust.

 

Neljapäeval, 13.01.2022  kell 11.00 mäluklubi veebis. Veebiüritustel osalemiseks on vajalik Skype’i konto olemasolu! Lisage Skype’i kontaktide hulka kasutaja seenioride vestlused

Oodatud on kõik seeniorid, kes soovivad toredas õhkkonnas üheskoos oma mälu treenida. Läbiviija Karin Pere.

Lisainfo : saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990

 

Neljapäeval, 20.01.2022 kell 12.00 Kirjandusring vene keeles Zoomi kaudu. Kui soovite osaleda palun võtke ühendust.

Jagame lugemiselamusi, tutvustame uusi ja põnevaid raamatuid.

Lisainfo ja registreerimine: saase@nulltln.lib.ee, tel 6830990

 

 

***
Каким бы ни был ваш родной язык, если вы желаете получить разговорную практику, пополнить словарный запас и вместе с другими людьми в приятной атмосфере провести время и пообщаться-приглашаем в языковые библиотечные кафе. Вход свободный.
Дополнительная информация и регистрирование: saase@nulltln.lib.ee,
6830990
***
You are welcome to join our language cafe! Here you can practice your spoken Estonian in a relaxed and comfortable environment. All people, regardless of their native language, are welcome to join. Participation is free of charge!

More informantion and registration : saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990

Ootame kohtumistele eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes tahaks vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Kõik huvilised on teretulnud, olenemata nende emakeelest.
Lisainfo ja registreerimine: saase@nulltln.lib.ee, tel 6830990
[/collapse]

Töötajad

kõrgharidus

sotsiaalpedagoogika

Leelo Ainsoo

haruraamatukogu juhataja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Marina Mitina

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

kõrgharidus

raamatukogundus ja infoteadus

Karin Pere

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Kaart

This site is registered on wpml.org as a development site.