Tegeleme mänguliselt digi- ja tehnikaalaste teadmiste arendamisega
Animatsiooniring toimub Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72).
Tule õpi tahvelarvuti ja mänguasjade abil multikat tegema. Kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale, et ise animatsioone luua. Osalema on oodatud 8–14aastased lapsed. Huviring toimub eesti ja vene keeles.
Ring toimub iga kuu teisel ja neljandal kolmapäeval kell 15.00–16.30. Osalemine tasuta!
Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.
Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.
“Riisilugu” – laste animatsiooniring toimub Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse osakonna arvutiklassis (Estonia pst 8).
Tule proovi ise multikat teha – paneme Sinu loo StopMotion äpi ja tahvelarvuti abil liikuma! Tegelaste liigutamine riisist joonistatud pildis arendab visuaalset ja tehnilist mõtlemist ning lubab kujutlusvõimel vabalt lennata.
Osalema on oodatud 8–14aastased lapsed, ring toimub eesti keeles. Osalemine tasuta, aga kohtade arv on piiratud – palume osavõtt registreerida!
Ring toimub üks kord kuus kolmapäeval kell 15.30–16.30.
Lisainfo ja registreerimine: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917 või eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaalis (Estonia pst 8) kohapeal.
Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) “Digidisaini klubi” on suunatud lastele vanuses 8–14. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks fototöötlusprogrammiga, õpetades joonistamist, kujundamist ja fototöötlust, seeläbi süvendades ka visuaalse maailma valguse- ja varjukülgedes orienteerumist. Kursusel kasutame programmi Adobe Photoshop Elements. Klubi viiakse läbi väikegrupis, nii et iga laps saaks küsimusi esitada. Teemad on reastatud lihtsamast keerukamani ja programm kestab septembrist detsembrini. Klubi toimub Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna arvutiklassis (sissepääs küljeuksest, uudistesaali juures). Osalemine tasuta! Vajalik registreerimine!
Klubi leiab aset üle nädala kolmapäeviti kell 15.30 – 16.45.
Lisainfo ja registreerimine: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917 või eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaalis (Estonia pst 8) kohapeal. (NB! Hetkel kohad täis!)
Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 8-12-aastaseid lapsi osalema nutiringis „Nuti(ki)kas“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid ja LEGO SPIKE roboteid. Lisaks programmeerida animatsioone ja mänge Scratchis ning disainida 3D-mudeleid Tinkercadis.
Nutiringi eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist, robootikat ja 3D-kujundamist. Huviring toimub eesti keeles.
Ring toimub iga kuu 2. ja 4. neljapäeval kell 15.30. Osalemine tasuta!
Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.
Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.
Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogus mängida igal ajal! Vaata täpsemalt siit.
Кружок роботики на русском языке.
Nurmenuku raamatukogu (Ehitajate tee 109a) ootab osalema 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega.
Robootikaringis osalemine on tasuta!
Kohtume iga kuu 2. ja 4. neljapäeval kell 14.30.
Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, tel 683 0980
Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.
Paepealse raamatukogu (P. Pinna 8) ootab 7–15aastaseid lapsi tutvuma haridusrobotitega.
Raamatukogus on võimalik kasutada haridusroboteid, mille eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele haridusrobotite Ozobot Bit 2.0, EVO abil. Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta!
Vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee või helistades 632 7463.
Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.
Lapsevanemale: Robootikaringide tegevusi jäädvustatakse fotode ja videomaterjalina ja neid võidakse avaldada Keskraamatukogu ja SA Vaata Maailma (Nutilabori) veebilehtedel, sotsiaalmeedia kanalites, kirjalikus materjalis ja muudel viisidel. Kui te ei soovi, et teie laps jääks fotodele või videole, siis palume sellest meile kirjalikult teada anda enne ürituse algust.