Raamatuga kevadesse

Täiskasvanute lugemisprogramm «Raamatuga kevadesse»

Tallinna Keskraamatukogu korraldab iga aasta (oktoober-mai) noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi «Raamatuga kevadesse», mille eesmärk on tõsta esile head kirjandust, aidata inimestel valida raamatuid ja julgustada loetu üle arutlema. Lugemisprogrammis osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud, teenindusosakonnad  ja raamatukogubuss Katarina Jee.
Väärtkirjanduse lugemist propageeriva programmi „Raamatuga kevadesse“ viies hooaeg algab 20. oktoobril 2016 ja lõpeb 30. aprillil 2017. Ka seekord korraldame Lugemisprogrammile avaürituse, kus tutvustame tänavuse lugemisprogrammi kirjanduse valikut ja programmis osalemise tingimusi.
Viienda hooaja avaüritus toimub 20. oktoobril 2016 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).


Kes saavad osaleda?

Osaleda võivad kõik Tallinna Keskraamatukogu noored ja täiskasvanud lugejad,  kes soovivad oma vaba aega sisustada raamatute lugemisega.

Kuidas programm välja näeb?

Tallinna Keskraamatukogu töötajad koostöös raamatukogu vabatahtlikega on koostanud 50 teosega nimekirja. Mitmeid valituid teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU.

Lugemisprogrammist leiab 30 eesti autorite teost, sh kaks luulekogu ja ühe näidendi. Valikus on 20 välisautorite teost, sh viis ingliskeelset kirjandust. Kirjanduse valiku ja muu lisainfo leiab Keskraamatukogu veebilehelt www.keskraamatukogu.ee ja Facebookist.

Programmis osalejad saavad raamatukogust lugemispassi ja iga raamatu jaoks tagasiside lehe. Täidetud tagasiside lehe eest saab raamatukoguhoidjalt lugemispassi templi. Tagasisidet saab edastada ka elektrooniliselt e-posti teel või täites raamatukogu veebilehel vastava vormi. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi pass tagab sissepääsu lõpuüritusele. Lugejatelt laekunud parimad lugemissoovitused ja sisukamad kommentaarid avaldatakse Tallinna Keskraamatukogu veebilehel ja ka «Raamatuga kevadesse» Facebooki lehel.

Traditsioonilisele lõpuüritusele, 15.05.2017 kutsutakse lugemisprogrammi edukalt läbinud lõpetajad (osalejad, kes lugesid läbi 15 või enam raamatut). Lõpuürituse läbiviimise eesmärk on tunnustada lugemisprogrammis osalenud inimesi ning ärgitada neid omavahel kirjanduse üle arutlema. Lõpuüritusel teevad Tallinna Keskraamatukogu töötajad kokkuvõtte hooajast, kutsutud on esinejad ning kerge suupistelaua juures saab vahetada mõtteid loetud raamatute üle.

Lisainfo

Rannet Tiivits
Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond
Estonia pst 8, 15044 Tallinn

Tel 683 0920
rannet.tiivits@nulltln.lib.ee
mailto:raamatugakevadesse@nulltln.lib.ee

This site is registered on wpml.org as a development site.