Viis küsimust…

Kadrioru raamatukogu juhatajaSellest sügisest alustame uudiskirjas uut rubriiki “Viis küsimust…”, et teha lugejaid tuttavaks meie asutuse töötajate ja raamatukogude mitmekülgse tööga. Seekordses uudiskirjas tutvustame teile meie pisikese Kadrioru raamatukogu imearmsat juhatajat Kaidi Teppor-Roometit. Kadrioru raamatukogu on meil eriline seetõttu, et sealt saab laenata muuhulgas ka muuseumipileteid! Kaidi tuli Tallinna Keskraamatukokku tööle 2007. aastal. Raamatukogutöö valis ta just seetõttu, et ta nautis lapsena lugemist ja käis sageli raamatukogus.

Mis on sinu lemmikraamat?

Kindlat lemmikraamatut ei ole. Toon välja meeldejäävamad raamatud, Francis Scott Fitzgeraldi “Suur Gatsby”, Iris Murdochi “Meri, meri”, Sylvia Plathi “Klaaskupli”, Doris Kareva “Deka.” Köidavad raamatud, milles on hästi tabatud tegelaste siseelu, samuti on huvitav lugeda tegevustest, mis mõjutavad inimeste hoiakuid ja käitumist. Üks maailma parim illustraator minu jaoks on Lisa Aisato. Lisa pildid on hämmastavalt tõetruud. Lastekirjandusest kõnetavad mind alati muinasjutud. Ilmar Tomuski poolt kirjutatud raamatuid on keeleliselt ladus lugeda. Jälgin raamatumüükide edetabeleid ja hoian end kursis ka kirjandusblogidega, et lugemiseks sobivat raamatut leida. 

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?

Töö on mitmekülgne. Õnnestunud üritus toob rahulolu. Külastajate tänu motiveerib. Raamatukogudele on pandud ühiskonna poolt mitmeid uusi ülesandeid, mis innustavad end arendama. Inspireeriv on see, kuidas uusi teenuseid viiakse inimesteni ja kuidas need vastu võetakse, näiteks Kadrioru raamatukogus muuseumipiletite laenutusteenus. 

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?

Raamatukogus saab ikka aeg-ajalt südamest naerda. Mõnikord jutustavad lugejad toredatest juhtumitest, kolleegidega saab nalja visatud. Mõnest sõbralikust kohtumisest on kujunenud pikaajaline koostöö. Eestlaste lugemishuvi ei ole mitte kuskile kadunud, see teeb rõõmu.

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?

Väga meeldib reisimine, uute maade ja kultuuride avastamine. Naudin head teatrietendust, liikumist, kodus toimetamist. Kindlasti kuulub minu igasse nädalasse kindel jooksutreeningute arv. Leian, et iga inimene vastutab enda tervise eest ise ja peaks leidma endale sobiva sportliku harrastuse.

Mis raamatut sa hetkel loed?

Loen mitut raamatut korraga. Laual on “Mona isepäine isa”, mille on kirjutanud Liis Sein. Põnevad muinasjutud, muistendid on raamatus “Lendav järv.”

 

12.10.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.