Eesti koomiksikultuuri tutvustav sari “Ohhoo, koomiksid!”

Paepealse raamatukogu koomiksikogu loomise 10. sünniaasta tähistamiseks tutvustati 2022. aasta aprillist detsembrini kestvas sarjas kaasaegset Eesti koomiksikultuuri!

Sarjas toimusid kohtumised ja töötoad tuntud kodumaiste koomiksiraamatute autorite ja kunstnikega. Eesmärgiks oli anda ülevaade Eesti koomiksimaastikust ja innustada koomiksite loomist. Toimus 3 kohtumist koomiksiraamatute autoritega ning 7 praktilist töötuba, kus koomiksite loomist juhendavad professionaalsed koomiksiloojad. Üritustest osavõtt oli kõigile tasuta.

Koomiksite loomise praktilised töötoad toimuvad suvekuudel erinevate raamatukogude hoovides. Osalejad saavad töötoas vabalt ringi liikuda ja suhelda omavahel; küsida esinejatelt joonistamise kohta nõu ja tagasisidet. Kuna koomiksite loomine sobib igas vanuses inimestele, on töötubadesse oodatud kogu pere, sõbrad-tuttavad.

  • Avaüritusel, 20. aprillil, kohtuti graafilise romaani “Rehepapp” autoriga Veiko Tammjärv ja samanimelisel romaanil põhineva teose autoriga Andrus Kivirähk. Veiko Tammjärv rääkis Eesti kultusromaan pildiloo joonistamise telgitagusest ja Andrus Kivirähk “Rehepapi” kirjutamisest. Sarja teised kaks kohtumist toimusid sügisel, üks neist Urmas Nemvaltsiga ning teine Ulla Saare ja Priit Põhjalaga.
  • Esimene värskes õhus koomiksite joonistamise praktiline töötuba toimus 13. mail kell 12-13 Lasnamäe raamatukogude päeval Laagna aias (Võru 11), kus tegevust pakkusid Paepealse ja Laagna raamatukogu ning raamatukogubuss Katarina Jee. Töötuba toimus Laagna kogukonnaaias, mis on mõnusa atmosfääriga tegutsemis- ja suhtlemiskoht ning pakub inspiratsiooni põnevateks koomiksiteks.
  • Teine töötuba toimus 03.06.2022 Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonnas (Estonia pst 8), mis on hea asukohaga kõigile linna elanikele. Töötuba juhendas kunstnik Liisa Kruusmägi. Koomiksite loomisel õppisid noored seekord rühmatöö meetodil lugu jutustama ning valminud loomingu üle arutleti aktiivselt.
  • Kolmas töötuba toimus 11.06.2022 Kännukuke raamatukogu hoovis, Mustamäe raamatukogude ühisel perepäeval. Kännukuke hoovis on suur muruplats, kus oli töötoaks piisavalt ruumi ja kogukonnaaed, mis pakkus joonistamiseks rohkelt ainest. Töötuba juhendas illustraator Tuulike Kivestu-Rotella. Osalejad joonistasid ja kirjutasid oma väljamõeldud lugusid koomiksina ning said teadmisi illustratsiooni olulisusest ja loomisest.
  • Nõmme raamatukogu (Raudtee 68) hoovis toimus 09. juulil kell 14 koomiksite loomise töötuba, kus kunstnik Santa Zukkeri juhendamisel valmis koomiksikogu sünnipäevast inspireeritud koomiks.
  • Pirita ja Peapealse raamatukogud kutsusid 13. augustil kell 12 Mähe kohvikutepäeval Mähe Vaba Aja Keskusesse (Mugula tee 17A), kus Elina ja Joonas Sildre juhendamisel toimus koomiksite loomise töötuba.
  • Kadrioru raamatukogu hoovis toimus 10.09.2022 koomiksite töötuba Kirjandustänava festivali raames. Menukal festivalil osales palju kirjandussõpru, sh lastega peresid, kellele koomiksite töötoas osalemist pakkusime. Rohkem infot siit.
  • Viimane töötuba toimus sügisel 7.10.2022 Lasnamäe raamatukogude sügishommikul, mida juhendas noor koomiksikunstnik Kaisi Pillart, kellelt on ilmunud ajalooteemalisi koomikseid.
  • Oktoobris toimus kohtumine Urmas Nemvaltsiga, kes tutvustas oma pikka loomekarjääri Eesti koomiksimaasikul. Samuti rääkis Nemvalts lähemalt oma uuest lastele kirjutatud koomiksiraamatust “Laura, Martin ja metsavana maailm”. Rohkem infot siit.
  • Sarja viimasel üritusel kohtusid 9.11.2022 koomiksisõbrad Ulla Saare ja Priit Põhjalaga, kelle koostöös ilmub lasteajakirjas Hea Laps populaarne koomiks Doktor Tindipleki töötuba. Ulla Saar rääkis sellest, kuidas ta joonistab koomikseid ja Priit Põhjala jutustas, millistest raamatutest kirjutamisel inspiratsiooni on saanud, jagas näpunäiteid alustavale noorele kirjanikule ning lapsed said tema raamatusse ka autogrammi.

Lisainfo: Paepealse raamatukogu juhatajalt Piret Martinovilt telefonil 632 7463 või e-posti aadressil

 

20.07.2022

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.