Kojulaenutus

Lugeja võib korraga laenata kuni 30 teavikut, sealhulgas kuni 15 heli- ja videosalvestist ja kuni 10 ajalehte.

Haruraamatukogudest saab laenata nii ajalehti kui ajakirju, v.a viimast numbrit.

Eestikeelse kirjanduse osakonnast (Estonia pst 8, tel 683 0920), võõrkeelse kirjanduse osakonnast (Liivalaia 40, tel 683 0960) ja raamatukogubussist saab laenata ka ajakirjade viimast numbrit.

Väga nõutud teavikuid (teavik on märgistatud rohelise täpiga) ja ajakirju saab laenata 14 päevaks, heli- ja videosalvestisi ning ajalehti 7 päevaks.

Lugemissaali teavikuid saab kasutada ainult raamatukogus kohapeal.

Raamatukogu kasutamise eeskirja kohaselt saab teavikuid koju laenata 21 päevaks. Tagastustähtaega võib pikendada kolm korda enne tagastustähtpäeva saabumist telefoni või e-posti teel, raamatukogus kohapeal või e-kataloogis ESTER jaotise alt Minu ESTER, kui teavikuid ei vaja teised lugejad ja kui teaviku tagastustähtpäev ei ole möödunud. Väga nõutud teavikute, ajalehtede ja ajakirjade tagastustähtaega (7−14 päeva) ei saa pikendada.

 

Tagatis

Raamatukogu küsib lugejalt teaviku kojulaenutamisel tagatist, kui lugeja ei ole kantud Eesti rahvastikuregistrisse või see on vajalik teaviku väärtuse tõttu.

Ühe teaviku tagatise suurus on võrdne teaviku hinnaga. Enne 1992. aastat ilmunud teaviku tagatise suurus on 3,20 eurot juhul, kui teavikust ei ole ilmunud uuemat trükki, mille hinda aluseks võtta.

Kui lugeja on laenatud teaviku tagastanud, siis kviitungi alusel tagatis tagastatakse.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.