Kirjandusfestival HeadRead Tallinna Keskraamatukogus

headreadlogo25. kuni 29. maini toimub Tallinnas kirjandusfestival HeadRead, mis võõrustab kokku 40 kirjanikku nii Eestist kui ka välismaalt. Vestlusringide teemad ulatuvad rohelisest linnast, tõlkeluule, kirjanduskriitika, raamatukogude tuleviku ja uue julgeolekuolukorrani.

Tallinna Keskraamatukogu suures saalis toimuvad üritused:

Linnaruumi ja loodusliku tungi vahelistest seostest, ohtudest ja võimalustest vestlevad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis keskkonnakaitse ja säästva transpordi ekspert Mari Jüssi, keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Asta Tuusti, Arhitektuurikeskuse juht Raul Järg ning strateegiakeskuse ruumiloome kompetentsikeskuse arhitekt-linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer.

 2010. aastate eesti kirjanduse üle arutavad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis mõned meie kõige silmapaistvamad kirjanduskriitikud: ajakirja Keel ja Kirjandus peatoimetaja, Ants Orase kirjanduskriitika auhinna esimene laureaat Johanna Ross; eesti kirjanduskriitika ja -teaduse üks olulisemaid tegijad Mart Velsker; kirjanik, kriitik ja kirjandusloolane, mälu- ja mälestuskirjanduse uurija Aija Sakova ning viimastel aastatel eesti kirjanduskriitikas nime teinud Mikael Raihhelgauz

Raamatukogu rollist ja tähendusest räägivad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis luuletaja, raamatublogija ja Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl Martin Sinijärv, Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm, Rahvusraamatukogu digiteerimiskeskuse juhataja Signe Tõnisson ning Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.

 

Kirjandusfestivalide Prima Vista ja HeadRead raames on meie e-raamatukogudes ELLU ja OverDrive uued väljapanekud. Sealt võid leida valiku e-raamatuid kirjandusfestivalide külalisesinejatelt!

ELLU: https://ellu.keskraamatukogu.ee/

OverDrive:https://keskraamatukogu.overdrive.com/

 

25.05.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.