Laste- ja noortekirjanik Maria Turtschaninoff tuleb külla

kirjanik Maria Turtschaninoff Mitmete prestiižsete kirjandusauhindadega pärjatud soomerootsi laste- ja noortekirjanik Maria Turtschaninoff külastab kirjandusfestivali Luup raames Eestit. Lugejad saavad Turtschaninoffiga kohtuda 18. oktoobril kell 14 Tallinna Keskraamatukogus. Kirjanikuga vestleb ja vestlust tõlgib Maarja Paesalu.

Turtschaninoffi populaarsest sarjast “Punase kloostri kroonikad” on eesti keelde tõlgitud kaks osa: „Maresi“ ja „Naondel“. Erinevalt noorsookirjanduse peavoolust ei ole tema tuntuimas teoses „Maresi“ romantikat. Keskmes on naiste omavahelised suhted kloostrisaarel, hättasattunud tüdrukute ja naiste pelgupaigas.

“Punase kloostri kroonikate” esimene osa „Maresi“ pälvis 2014. aastal laste- ja noortekirjanduse Finlandia auhinna ja selle tõlkeõigused on müüdud üle 20 riiki. Lisaks on Maria Turtschaninoff pälvinud kahel korral Rootsi Kirjandusühingu Soomes auhinna, Soome rahvusringhäälingu rootsikeelsete saadete Svenska Yle kirjandusauhinna ning olnud nomineeritud Astrid Lindgreni mälestusauhinnale. Kirjutamine on Turtschaninoffile tähtis: „Kirjutamine on nagu tüür, mis mind elus juhib.“

Loe lähemalt: Noortekirjanduse Finlandia võitja Maria Turtschaninoff kohtub Eesti lugejatega

Sündmust korraldab Soome Instituut ja toetab Soome kirjanduse teabekeskus FILI.

 

11.10.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.