Naljakuu lugemissoovitused
Et kevadväsimuses peanupud liialt longu ei vajuks, on Tallinna Keskraamatukogu infoteenindus kokku pannud lugemissoovitused turgutavaks huumorisüstiks.
Tallinna Keskraamatukogu kojulaenutusest saab haarata embusse üsna vahkvärske teose Toomas-Vahur Lihtmaa “Üksluine kalambuur“, milles võetakse pilada meid viimased kaks aastat vaevanud viirusevariatsioone ning keelesäutsukuninganna Keiti Vilmsi Eesti esimese säutsukogumiku “@keitivilms: Eesti esimene säutsukogumik“. Viimast leidub lisaks ka Männi, Nurmenuku, Nõmme, Pelguranna, Pirita ja Sääse raamatukogudes. Kaasautorina leiate Keiti Vilmsi veel tandemteosest “Poeetiliselt korrektne“, kuhu on oma panuse andnud lisaks Mart Juur, Contra ja Oliver Lomp. Viimatimainitud teos võib teie juurde sõita muuhulgas raamatukogubussiga Katarina Jee.
Kadrioru, Torupilli, Sääse, Nurmenuku, Nõmme ja Paepealse raamatukogudes pakub nukrameelsetele huumoriga esmaabi Mart Juure “Jooks ümber Pühajärve“.
Kes soovib minna diibiks kätte ära, võib tulla lugemissaali ja tutvuda Sigmund Freudi analüüsiga “Nali ja selle seos teadvustamatusega“.
Kes aga tahab huumorilainel surfata kodust lahkumata, võib e-raamatukogus ELLU valida lausa 30 naerutava kogumiku vahel.
Eesti Rahvaluule Arhiivi andmebaasidesse on kokku kogutud kõik läbi aegade lendu lastud Juku anekdoodid ning riukalikud keerdküsimused. Veebis saab lugeda M. J. Eiseni kogumikke “Rahva nali“, “Teine Rahva nali“, “Kolmas Rahva nali“, “Neljas rahva nali” ning Rudolf Põldmäe “Eesti rahvanaljandid“.
Naer on terviseks!
28.03.2022