Raamatukogud kutsuvad raamatukokku vabatahtlikke

vabatahtlikud
Sääse raamatukogu vabatahtlikud Saskia, Heidi Liine ja Triine

Kas teadsid, et raamatukogudes saab vabatahtlikuna kogukonda panustada? Mida vabatahtlikud teevad, mis kasu sellest saavad ja kas see võiks olla midagi ka sinu jaoks – kindlasti tasub seda huvi korral kohalikust raamatukogust lähemalt uurida. Raamatukogus võib leida mõnusat suhtlust, kasulikke kogemusi ja mitmekülgset eneseteostust igas vanuses.

Seekord jagavad oma kogemusi neli noort Sääse raamatukogu vabatahtlikku. Heidi Liine (12), Saskia (15), Triine (16) ja Andreas (9) leiavad võimalusel paar korda nädalas mõne tunni, et raamatukogule oma aega pühendada.

Andreas on meie kõige noorem vabatahtlik. Tema alustas väiksena raamatukogus käimist koos raamatusõbrast emaga ja sel aastal aitab ta meil juba lasteraamatuid riiulitele panna ning on teinud väljapaneku oma lemmikraamatutest. 

Tüdrukud leidsid raamatukogu vabatahtlikuks saamise võimaluse kuulutuse kaudu ühe raamatukogu stendilt ja valisid välja neile kõige sobivama raamatukogu. Koos pöörduda on tihti veidi julgem, seega soovitavad nad leida sõbrad, kellega koos esimest korda tulla.

Raamatukogus tööd tehes saavad vabatahtlikud ja raamatukoguhoidjad omavahel vestelda, infot jagada ja arutleda, mida on viimasel ajal kuuldud, nähtud ja ka loetud. Koos korrastatakse riiuleid ja pannakse tagastatud raamatuid riiulitesse, vabatahtlikud on oodatud tegema väljapanekuid, kirjutama raamatusoovitusi Tallinna Keskraamatukogu lugemisblogidesse jpm. Olenevalt raamatukogust on võimalik veel mitmel muulgi moel kaasa lüüa – nt Kännukuke raamatukogus on võimalik abiks olla mitmekülgses innovatsioonilaboris või robootikaringide läbiviimisel, Männi raamatukogus võib korraldada nt lauamänguõhtuid jne. Oodatud on igasugused ideed erinevateks sündmusteks, klubideks jne.

Sääse raamatukogu noored vabatahtlikud toovad vabatahtliku töötamise plussidena välja rõõmu sõpradega kohtumistest, võimaluse ise midagi põnevat välja mõelda, tegevusi ja ülesandeid ette valmistada ning tulevikuks vajalike töökogemuste saamise. Viimast on võimalik hiljem kuhugi tööle kandideerides enda tugevusena ja aktiivsuse näitajana välja tuua. Lisaks naudivad nad raamatukogu mõnusat rahulikku atmosfääri. 

 

08.11.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.