Uudishimu päev Tallinna Keskraamatukogus

Vabariigi President kutsub kõiki 17. novembril tähistama uudishimu päeva. Raamatukogusse tasub alati uudistama tulla! Teadmisteküllase kirjanduse keskel pakume me elukestva õppe võimalusi, koolitusi, raamatukogutunde, ekskursioone ja palju muud. Mine raamatukokku ja julge olla uudishimulik!

Loovalt ja lõbusalt Väike-Õismäe raamatukogus

17.11 kell 11 seenioritele suunatud erinevate käsitööks kasutavate tehnikate demonstratsioon. Oma oskusi tulevad tutvustama Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidjad Piret ja Anne.

Tutvu Kalamaja raamatukogu mälulaboriga

• Sugupuu uurimise ABC – Koolitusel jagatakse sugupuu koostamisel vajaminevaid algteadmisi, tutvustatakse asjakohaseid bibliograafilisi teatmikke ja arvutiandmebaase, muuhulgas ka digiteeritud arhiiviallikaid sisaldavat SAAGAt. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.
  • Filmiskanner Kodak Scanza Digital tutvustus – Filmiskanner Kodak Scanza Digital võimaldab skaneerida slaide ja negatiive. Tutvustusel antakse lühiülevaade lauaskanneri kasutamise võimalustest ning jagatakse osalejatele teadmisi ja oskusi, mille põhjal on võimalik edasi liikuda iseseisva skanneri kasutamise juurde. Tutvustus toimub eesti keeles. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

💡 Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0970, kalamaja@nulltln.lib.ee

Uudishimu päev Paepealse raamatukogus

Kas sa tead, mis on koomiks ja manga? Kas tead, kuidas panna haridusrobot ozobot lugu jutustama? Ole uudishimulik, tule Paepealse raamatukokku 17. novembril kell 15-20 ja uuri välja!
💡 Uudishimulikel võimalik ise oma koomiks joonistada ja tutvuda ozobotiga!

Uudishimu päeva töötuba: Praktiline tehisintellekt – kuidas kasutada?

Selles töötoas vaatame üheskoos tehisintellekti hetkeseisu ning uurime, kuidas tehisintellektil põhinevaid tööriistu praktiliselt kasutada. Näiteks võrdleme omavahel erinevaid juturoboteid ning uurime ka teiste huvitavate tehisintellektil põhinevate rakenduste võimalusi.

💡 Töötuba toimub Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna arvutiklassis 17.11 kell 15.30 (sissepääs küljeuksest, uudistesaali juures). Kohtade arv piiratud! Info ja registreerumine tel 683 0917, ls@nulltln.lib.ee või lugemissaalis kohapeal.

Tutvu Pelguranna raamatukogu tööriistalaekaga!

17.11 kell 16-18 tutvustame kõigile soovijatele Pelguranna raamatukogu tööriistalaegast.
Anname ülevaate ka nendest tööriistadest, mis momendil välja laenutatud. Raamatukogu lugejad saavad huvipakkuva tööriista kohe kaasa võtta.
💡 Lisainfo 683 0931, pelguranna@nulltln.lib.ee

Sõle raamatukogu õmblustoa tutvustus

17.11 kell 16-18 tutvustab vabatahtlik Astrid Rohtmets kõigile soovijatele Sõle raamatukogu õmblustuba, soovijad saavad ka ise masinaid proovida.

„Sügisene jalutuskäik Pariisis“ – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas“

17.11 kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis. Esinevad: Marten Altrov (klarnet), Johan Randvere (klaver). Kavas: Poulenc, Messager, Rabaud jt.
💡 NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Enne ja pärast kontserti tutvu Tallinna Keskraamatukogu muusika- ja filmisaalis Pillilaekaga.
Uudishimuga seonduvaid raamatuväljapanekuid leiad Tallinna Keskraamatukogu teenindusüksustes ning e-raamatukogudes ELLU ja OverDrive!

***
Uudishimu päev on Vabariigi Presidendi algatus, mida esimest korda tähistati 2022. aasta 17. novembril. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

08.11.2023