„Viis küsimust….“ Kännukuke raamatukogu juhataja Liine Toomse

Liine ToomseSeekordses uudiskirjas tutvustame teile Kännukuke raamatukogu säravat juhatajat Liine Toomset. Liine on Tallinna Keskraamatukogus töötanud kaks aastat, ta on suur ajaloo- ja reisihuviline. Mustamäel Kännukuke raamatukogus võib ta pakkuda huvilistele giidituuri innovatsioonilaboris ning fotostuudios, pakkuda katsetada robotite kokkupanemist ja virtuaalreaalsusprille!

Mis on sinu lemmikraamat?
J. R. R. Tolkieni “Kääbik”. See küsimus on tegelikult raske, sest oleneb mis tujuks lemmikraamat. “Kääbik” on lihtsalt seepärast mu lemmikraamat, et see raamat oli see, mis mu üldse lugema pani, see oli minu jaoks elu muutev raamat. Minu jaoks on tähtsaid raamatuid veel: Terry Pratchett “Väikesed jumalad”, Mihhail Bulgakov “Meister ja Margarita”, Roger Zelazny “Valguse isand”. Ma kunagi lugesin ühes väikeses raamatukogus kõik raamatud läbi, mis neil ulmekirjanduse riiulil olid. Eks see on oma jälje jätnud, sest ma ikka arvan, et üks või kaks draakonit saab raamatu ainult paremaks teha. 

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
Nii palju asju on toredad! Tore on raamatuid soovitada, kui inimene on nõus proovima; tore on teha raamatukogutunde või koolitusi koolidele, klassidele ja lasteaedadele. Eriti vahva on näha kui lastel tuleb raamatukogus sära silma, kui räägin neile raamatutest, või tutvustan neile innovatsioonilaboris mõnda seadet. Kui nad tulevad raamatukokku enne võib-olla väsinud näoga, siis hiljem lähevad ära nad mingi uue energiaga. 

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Näiteks 2022. aastal oli hästi tore see, et meile kirjutasid ühed ukraina muusikud, kellest meil polnud õrna aimugi. Nad on teinud meie juures juba 2 kontserti, nad on nii toredad ja peale selle, et nad mängivad väga hästi klassikalist muusikat, on nad ka inimestena hästi toredad ja soojad, lisaks ka nüüd meie lugejad. Kuigi neid tõi Eestisse midagi väga kurba ja negatiivset, siis ometigi on selles killuke positiivset. 

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Reisida! Kui on tõesti vaba aeg, siis ma kas mõtlen kuhu võiks reisida või olen reisil. Just oli juttu sõpradega järgmise aasta plaanidest – lähemad ja kaugemad sihtkohad olid kohe laual Kuubast Vietnamini, aga ka Soome, Rootsi. Kogu maailma tahaks läbi käia, palju on käidud, aga mitte piisavalt.

Mis raamatut sa hetkel loed?
Ma loen tavaliselt mitut asja korraga ja kuulan tegelikult hästi palju audioraamatuid, mulle meeldib jalutada ja kuulata. Hetkel kuulan Pat Barkeri “The Women Of Troy” – see räägib sellest, mis juhtus naistega pärast Trooja langemist. Lisaks on ka Neil Gaimani “The Sandman”, olen vana Neil Gaimani fänn. Pooleli on Roger Zelazny ”Today We Choose Faces”, seda ma olen lugenud küll alles 10 lehekülge. Praegu on käsil kõik ingliskeelsed raamatud, aga ma loen ka eesti keeles. Viimane eestikeelne raamat oli Tara Westoveri “Haritud”, see oli hästi hea raamat.

 

09.12.2022

This site is registered on wpml.org as a development site.