„Viis küsimust…“ noortetöö peaspetsialist Kelli Pullisaar

mustas pistvõrguga kleidis pikkade lahtiste juustega Kelli seisab käsi puusas ja naeratab kavalalt.1933. aasta novembris asutati Tallinna Keskraamatukogu juurde Noorteraamatukogu – Eesti esimene spetsiaalselt lastele ja noortele loodud raamatukogu. Ka täna, 90. aastat hiljem, on lapsed ja noored meie raamatukogus väga olulisel kohal. Seekordses uudiskirjas saamegi tuttavaks meie noortetöö peaspetsialisti Kelli Pullisaarega, kes särasilmselt ja kaasaegseid vahendeid kasutades noori raamatukokku ja lugemise juurde toob.

1) Mis on sinu lemmikraamat?
Neil Gaimani “Coraline”, sest tänu sellele raamatule tärkas minus 12-aastasena armastus raamatute ja lugemise vastu. Ma ei olnud veel oma elus lugenud ühtegi sünget, trillerlike elementidega õuduslugu ja olin pärast selle raamatu lugemist hämmingus, et raamatud võivad ka selliseid elamusi pakkuda. Minu armastus gooti romaanide, horror manga ning triller-õudukate järgi täiskasvanuna on otseselt mõjutatud just sellest raamatust. Nüüd täiskasvanuna kogesin samasugust vaimustust lugedes Donna Tartti kultusklassika staatusesse tõusnud teost “Salajane ajalugu”.

2) Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
See, et raamatukogu teenused, meie poolt korraldatavad üritused-klubid-ringid, koolitused jne on kõikidele Tallinna linna elanikele tasuta ja kõikidele on loodud võimalused saada osa kultuursest meelelahutusest, enese arendamisest.

3) Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Kõige südamlikumad hetked tulevad tavaliselt ette pärast lastele tehtud raamatukogutundi, kui lapsed tulevad pärast tunni lõppu mind kallistama ja tänavad tunni eest või ütlevad, et raamatukogus on tõesti lahe.

4) Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Vabal ajal meeldib mulle üle kõige lugeda ja sporti teha – terves kehas terve vaim! Linnaruumi entusiastina käin ka väga tihti meie imelises vanalinnas jalutamas ja uusi põnevaid kohvikuid-raamatupoekesi avastamas. Sügis-talvisel perioodil meeldib kõige enam pugeda teki alla ja lugeda päev läbi raamatuid, muidugi on mul kaissu võetud parim sõber kassipoiss Faust.

5) Mis raamatut sa hetkel loed?
Junji Ito “No Longer Human”

2.11.2023