Alates 29. oktoobrist 2021 on raamatukogus maski kandmine kohustuslik

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse korraldusest tuleb raamatukogus kanda maski. Maskikandmise kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele. Kehtivatest piirangutest saab ülevaate kriis.ee veebilehelt.

Raamatukogus kohapeal toimuvatel üritusel, koolitustel, huviringides jne saavad osaleda inimesed, kes:

  • kannavad maski
  • esitavad digitaalselt või paberkujul COVID tõendi

Alates 1. novembrist peavad üritustel osalemiseks esitama ka noored vanuses 12-17 eluaastat COVID tõendi või COVID testitõendi.

Soovitame võimalusel kasutada meie e-raamatukogusid ja teisi e-teenuseid.

Vältimaks raamatukogus kohapeal järjekorras ootamist soovitame raamatud ette tellida ning infopäringud esitada telefoni või veebi teel. Samuti saab ette broneerida arvuti kasutamise aja.

Ettetellitud raamatuid saab raamatukogus kätte ja tagastada ka kontaktivabalt. Ajal, mil raamatukogu on suletud, on mõnedes asukohtades raamatuid võimalik tagastada läbi tagastusluugi. Tasulise teenusena on võimalik raamatud tellida pakiautomaati. Pakume koduteenindust Tallinna pensioniealistele elanikele, kel riskirühma kuulumise tõttu ei pruugi olla ohutu raamatukogu külastada.

Kõik lugejad on oodatud kasutama e-raamatukogusid ELLUOverDrive ja Naxos, kust saab lugemisvara ja muusikat laenata mugavalt endale sobival ajal. Hulgaliselt lugemissoovitusi leiab kirjandusblogist. Koolitustel ja raamatukogutundides saab osaleda videosildade vahendusel. Alates septembrist saab veebi teel osaleda ka mitmetes keelekohvikutes ja –ringides ning teistes huviklubides. Veebi teel toimuvate ürituste info leiab meie veebilehelt.

Suurtele ja väikestele raamatusõpradele pakub avastamisrõõmu raamatukogu YouTube’i kanal, kus raamatukoguhoidjad õpetavad koduste vahenditega meisterdama, loevad muinasjuttu, soovitavad kirjandust ja vestlevad põnevate külalistega nt investeerimise teema.

Jätkuvalt on raamatukokku oodatud kõik, kes vajavad abi COVID digitõendi loomisel ja printimisel, vt lisainfo.

 

29.10.2021

This site is registered on wpml.org as a development site.