Õnnelik seenior raamatukogus. Õnn on otsus.

seeniorid arvutite tagaÕnnelik seenior raamatukogus – just sellist pealkirja kannab katusnimi seenioridele suunatud üritusteks. Paljudele see nimi meeldib, aga nii mõnigi kord kuuleme, et mis ja kas ikka seenior õnnelik on. Õnn on otsus ja see on seeniori enda käes.

Seeniorid on meie juurde oodatud nii individuaalsetesse kui ka grupitegevustesse. Soovime, et igaüks leiab selle miski, mis teda raamatukokku tegevustesse toob vajalikke teadmisi ja oskusi saama ning omalt poolt kogetut jagama. 

Individuaalselt ootame kõiki omandama elementaarseid ja vajalikke digioskusi. Palume oma soovist teada anda ja leppida kohtumine eelnevalt kokku endale sobivas raamatukogus. Raamatukoguhoidjate poolt pakume veel ka lugemisnõustamisi ning uue võimalusena telefoniseltsingut raamatukoguhoidjaga neile kodustele seenioridele, kes üritustele tulla ei saa. Ootame teid meiega jagama oma lugemiselamusi ja arutlema loetu üle. 

Grupitegevusi seenioridele toimub mitmetes meie raamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Valikus on vestlushommikuid erinevatel teemadel, kohtumisi põnevate esinejatega, kirjandusringe ning mäluklubisid. Raamatukoguhoidjad käivad tutvustamas kirjandust raamatusõpradele ka mitmetes linnaosade päevakeskustes, hooldekodudes ning kohtumised seenioridele toimuvad meil ka Skype´i kaudu. Kutsume jälgima reklaami raamatukogudes kohapeal, kodulehel või sotsiaalmeedias.

Lisaks ootame raamatukokku ka seenioridest vabatahtlikke, kes oma nõu ja jõuga meid toetada ja abistada saavad. Soovist andke meile teada raamatukogus kohapeal või kodulehelt leitava ankeedi kaudu

Allpool leiate lühiülevaate üritustest seenioridele: 

Mustamäel: Sääse raamatukogus toimuvad vestlushommikud ja mäluklubi. Kännukuke raamatukogus kohtuvad kaks korda kuus seeniorid, et omandada digioskusi. 
Nõmmel: Männiku raamatukogus viiakse läbi raamatuklubi ja Skype´i teel kultuuriklubi.
Põhja-Tallinnas: Pelguranna raamatukogus on seenioridele kord kuus kultuuriklubi nii eesti kui ka vene keeles.
Haaberstis: Nurmenuku ja Väike-Õismäe raamatukogudes on planeerimisel vestlushommikud. 
Kesklinnas: Estonia puiestee 8 toimuvad üritused kolm korda kuus kohapeal ja üritused ka Skype´i kaudu. Üritused on eesti keeles. Toimuvad vestlushommikud erinevatel teemadel, mäluklubi “Särtsuga raamatukogus”, Soome kultuuri klubi ja muusikahommik ning digiseenioride kohtumised. 
Võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub seenioreid kord kuus jalutuskäigule meie linnaruumis, mis on nii eesti kui vene keeles. Samuti toimuvad loengud ja töötoad erinevatel teemadel. 

Mustamäe päevakeskuses ja Kristiine tegevuskeskuses toimuvad üks kord kuus kohtumised raamatukoguhoidjate ja raamatusõpradega. Lepime kokku raamatud ja teemad, millest koosviibimistel räägime. Nii on näiteks räägitud armastusromaanidest, teadmiskirjandusest, elulugudest, luulest. Soovitavalt loeb iga osaleja vähemalt ühe vastavateemalise raamatu läbi ja tutvustab seda kaaslastele. Suhelda ja arutleda raamatute üle on vahva! 

Informatsiooni saamiseks soovitame kasutada Tallinna Keskraamatukogu kodulehte https://eeltoodang.keskraamatukogu.ee/seenioridele/ või https://eeltoodang.keskraamatukogu.ee/uritused/

Leelo Ainsoo
Tallinna Keskraamatukogu
sotsiaalse kaasatuse peaspetsialist

This site is registered on wpml.org as a development site.