Väike-Õismäe raamatukogu

Avatud

T, K, R 11−18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Õismäe tee 115a

Tel 674 0933

oismae@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

29.01 suletud korrastuspäevaks.

Väike-Õismäe raamatukogu sissepääs

Ühistransport

Raamatukogu juures peatuvad bussid nr 42 ja 43 – Väike-Õismäe peatus. Bussid nr 10, 13, 16, 22, 26, 27, 36, 46. Umbes 100 m kaugusel Rukkilille peatuses 28. liini buss. Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine

Autoga tulija saab tasuta parkida raamatukogust üle tee asuva Kollase Keskuse (Õismäe tee 107 a) parklas.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3  Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tööotsijaile. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, tööotsijaile . Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Internet ja wifi – Raamatukogus on neli arvutit lugejatele. Arvutites saab lisaks kasutada tekstitöötlus- ja tabelarvutusprogramme ning ID-kaardi lugerit. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida telefoni või e-posti teel ja kohapeal.
WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot siin).

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Tutvu mängudega lastelehel. 

Seoses viiruseohuga ei ole võimalik kohapeal lauamänge mängida!

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Väike-Õismäe raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta.

Ringid ja klubid

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20 / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida Xbox One’iga videomänge. Vaata rohkem infot siit.

Seoses viiruseohuga ei ole võimalik hetkel videomänge mängida!


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg. Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Kilekott – 0,20 €
Riidest kott – 2 €
Pastakas – 0,80 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €
Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €

Ratastoolis või lapsevankriga lugeja pääseb raamatukokku trepi parempoolsest küljest. Kaldtee on üpris järsk.

Oleks hea, kui ratastooliga lugejat raamatukogu külastamisel keegi saadaks või kohale jõudes palun helistage telefonil 674 0933 ja teile tullakse vastu.

Olemas on inva-WC ja mähkimislaud.

 

  • Talveraamatud –  raamatuväljapanek  – eesti ja vene keeles (04.01.-29.01.2022)

 

Töötajad

kõrgharidus

raamatukogundus ja infoteadus

õigusteadus

Svea Nuoranen

haruraamatukogu juhataja

oismae@nulltln.lib.ee

Telefon 674 0933

kõrgharidus

raamatukogundus ja bibliograafia

Rita Kaljuste

raamatukoguhoidja

oismae@nulltln.lib.ee

Telefon 674 0933

Kaart

This site is registered on wpml.org as a development site.