Täiskasvanud õppija nädal raamatukogus

Terve Eesti õpib, õpi sina ka!

11. – 22. oktoober toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. TÕNi raames toimub üle Eesti arvukalt täiskasvanuharidust väärtustavaid ja õppimisvõimalusi tutvustavaid tegevusi.

Tallinna Keskraamatukogu kavast leiavad huvilised põnevaid koolitusi ja üritusi, et täiendada oma teadmisi, suhelda ja saada uusi mõtteid, mida veel õppida võiks.

Osavõtt on tasuta, aga üritustele tuleks eelregistreerida.

 

Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8)

12.10 kell 15.30 praktiline tehisintellekt – kuidas kasutada? – töötoas vaatame üheskoos tehisintellekti hetkeseisu ning uurime, kuidas tehisintellektil põhinevaid tööriistu praktiliselt kasutada. Näiteks võrdleme omavahel erinevaid juturoboteid ning uurime ka teiste huvitavate tehisintellektil põhinevate rakenduste võimalusi. KOHAD TÄIS! Soovi korral saab registreeruda 23.11 kell 15.30 toimuvale korduskoolitusele.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0917, ls@nulltln.lib.ee.

12.10 kell 18 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0920, eo@nulltln.lib.ee.

13.10 kell 18 Korea kultuuri klubi: muusikasaated, edetabelid – teeme seekord puust ja punaseks, millised on erinevad Lõuna-Korea muusikasaated ja kuidas nügida oma lemmikuid tabelis ülespoole, nuhime kodulehtedel, otsime üles otseülekanded, tutvustame erinevaid kpop edetabeleid ning hääletamiseks vajalikke pluginaid, ning uurime, kuidas muusikasaadetesse publikuks minna.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0917, ls@nulltln.lib.ee.

17.10 kell 13 arvutiõpe seenioritele – teeme tutvust arvutiga alates A-st ja B-st.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0917, ls@nulltln.lib.ee.

19.10 kell 18 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0920, eo@nulltln.lib.ee.

21.10 kell 11 räägime graafilisest disainist – graafilise disainiga puutume kõik igapäev kokku, nii kodus, tööl, tänaval kui internetis. Tihti me isegi ei teadvusta endale, et see, mida me näeme, on graafiline disain. Seega räägimegi, mis asi on üldse graafiline disain, selle ajaloost ja peamistest komponentidest. Tegemist on loeng-vestlusega. Seekord on teemaks: Hea disaini 10 printsiipi. Disainimõtlemine. Disainiprotsess.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0917, daire.lyys@nulltln.lib.ee

Arvuti ja nutiseadme algõppe individuaalkoolitused – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0917, ls@nulltln.lib.ee

 

Võõrkeelse kirjanduse osakond (Liivalaia 40)

11.10 kell 17.30 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

13.10 kell 17.30 valgevene keele klubi – oodatud on inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas valgevene kõnekeelt harjutada. Osalejate valgevene keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

16.10 kell 17.30 prantsuse keele klubi – oodatud on prantsuse keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas prantsuse kõnekeelt harjutada. Osalejate prantsuse keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

18.10 kell 17.30 vene keele kohvik – oodatud on vene keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas vene kõnekeelt harjutada. Osalejate vene keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

20.10 kell 14 kirjanduslik jalutuskäik seenioritele – kakskeelsel (eesti ja vene keel) jalutuskäigul räägitakse põnevaid lugusid ümbruskonnast, loetakse luulet, vesteldakse ja jalutatakse värskes õhus.

Arvuti ja nutiseadme algõppe individuaalkoolitused – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0960, vo@nulltln.lib.ee

 

Kadrioru raamatukogu (Koidula 12a)

19.10 kell 17.30 võro keele kohvik – oodatud on inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas võro keelt harjutada.

Lisainfo ja eelregistreerimine 601 3420, kadrioru@nulltln.lib.ee

 

Kalamaja raamatukogu (Kotzebue 9)

14.10 kell 11 teadlik beebiootus annab rahuliku meele – esimene loeng läbi aasta kestvast loengusarjast, mis on suunatud noortele peredele. Alustame juba kõhubeebi ajast, et minna läbi erinevate teemade, mis kaasnevad lapsevanemaks olemisega. Kasutame võimalust tutvuda raamatukogus olevate raamatute sisuga ning laiendame oma silmaringi ühiselt. Suhtleme ja leiame kohalikust kogukonnast endale sarnases eluetapis olevaid tuttavaid. Kohtumisi viib läbi Kalamaja raamatukogu töötaja Ann Vool, kes omab muuhulgas sünnitoetaja ja imetamisnõustaja haridust.

Sugupuu uurimise ABC – Koolitusel jagatakse sugupuu koostamisel vajaminevaid algteadmisi, tutvustatakse asjakohaseid bibliograafilisi teatmikke ja arvutiandmebaase, muuhulgas ka digiteeritud arhiiviallikaid sisaldavat SAAGAt. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Filmiskanner Kodak Scanza Digital tutvustus – Filmiskanner Kodak Scanza Digital võimaldab skaneerida slaide ja negatiive. Tutvustusel antakse lühiülevaade lauaskanneri kasutamise võimalustest ning jagatakse osalejatele teadmisi ja oskusi, mille põhjal on võimalik edasi liikuda iseseisva skanneri kasutamise juurde. Tutvustus toimub eesti keeles. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0970, kalamaja@nulltln.lib.ee

 

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72)

14.10 kell 15 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

19.10 kell 12 seenior digitargaks – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist ning abistame erinevate digimurede korral (e-post, Facebook, Skype, internetiotsing, e-teenused, digiallkirjastamine jpm).

21.10 kell 14 helkuri töötuba – tutvume innovatsioonilaboris asuvate laser- ja kilelõikuriga ning valmistame nende abiga omale omapärased helkurid, et pimedal ajal ikka silma paista!

21.10 kell 15.30 3D kujundamine – ootame kõiki huvilisi 3D kujundamise töötuppa, eelnev kogemus pole vajalik. Tutvustame meie innovatsioonilaboris asuvaid 3D printereid ning soovi korral saab igaüks ka oma kujundatud eseme välja printida.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0951, kannukuke@nulltln.lib.ee

 

Laagna raamatukogu (Võru 11)

Eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Arvuti algõppe individuaalkoolitus – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist ning abistame erinevate digimurede korral (e-post, Facebook, Skype, internetiotsing, e-teenused, digiallkirjastamine jpm). Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 635 0020, laagna@nulltln.lib.ee

 

Männi raamatukogu (Ehitajate tee 48)

12.10 kell 12 Tai chi seenioridele – ootame kõiki tai chi huvilisi seenioreid, et rahulikus tempos liigutades tugevdada oma keha ja vaimu. Tai chi põhineb lõdvestusel, pehmusel ja seostatud hingamisel. Sellega tegelemine vähendab järjepideva harjutamise korral stressi, parandab füüsilist vormi, keskendumust ja üldist heaolu. Selga soovitame panna mugavad riided, mis võimaldavad liikumist.

Lisainfo ja eelregistreerimine 653 2556, manni@nulltln.lib.ee

 

Männiku raamatukogu (Pihlaka 12)

19.10 kell 12 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 655 9718, manniku@nulltln.lib.ee

 

Nurmenuku raamatukogu (Ehitajate tee 109a/2)

18.10 kell 17.30 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0980, nurmenuku@nulltln.lib.ee

 

Nõmme raamatukogu (Raudtee 68)

12.10 kell 11 näojooga – õpime lihtsate võtetega nägu noorena hoidma, tõstame tuju ja maandame stressi.

13.10 kell 11 sõrmejooga – õpime erinevaid sõrmeharjutusi ehk mudrasid hea enesetunde tekitamiseks. Sõrmejooga abil on võimalik parandada koordinatsiooni ning leevendada unetust.

Arvuti ja nutiseadme algõppe individuaalkoolitused – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 67203858, nomme@nulltln.lib.ee

 

Paepealse raamatukogu (P.Pinna 8)

14.10.2023 kell 13.30-15 eesti keele kohvik veebis – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 632 7463, paepealse@nulltln.lib.ee

 

Pelguranna raamatukogu (Kangru 13)

14.10.2023 kell 15 eesti keele kohvik – Eesti keele kohvikusse on oodatud eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0931, pelguranna@nulltln.lib.ee

 

Pirita raamatukogu (Metsavahi tee 19)

14. ja 21.10 kell 11 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0955, pirita@nulltln.lib.ee

 

Pääsküla raamatukogu (Pärnu mnt 480A)

11.10 kell 17 inglise keele vestlusring – oodatud on kõik, kes soovivad vabas, sõbralikus ja toetavas õhkkonnas inglise keelt harjutada. Osalemise eelduseks on inglise keele oskus suhtlustasemel. Mõtleme, kuulame, räägime, tuletame meelde ja praktiseerime üheskoos!

17.10 kell 16.30 rootsi keele vestlusring – õpime uusi sõnu ja väljendeid, tutvume rootsi keele ja kultuuriga, mängime sõnamänge ja kuulame head rootsi muusikat. Oodatud on igas vanuses huvilised, kelle rootsi keele oskus on vähemalt algtasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 680 3495, paaskula@nulltln.lib.ee

 

Sääse raamatukogu (Sõpruse pst 186b)

21.10 kl 15 eesti keele kohvik – oodatud on eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Arvutiõpe seenioridele – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist ning abistame erinevate digimurede korral.

Lisainfo ja eelregistreerimine 683 0990, saase@nulltln.lib.ee

 

Tondi raamatukogu (Pärnu mnt 125)

12. ja 19.10 kell 17 eesti keele kohvik – oodatud eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Lisainfo ja eelregistreerimine 674 8647, tondi@nulltln.lib.ee

 

Väike-Õismäe raamatukogu (Õismäe tee 115a)

12.10 kell 17 eesti keele kohvik – oodatud eesti keelt emakeelena mittekõnelevad inimesed, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel.

Arvuti ja nutiseadme algõppe individuaalkoolitused – õpetame sobivas tempos arvuti või nutiseadme kasutamist. Täpsem aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo ja eelregistreerimine 674 0933, oismae@nulltln.lib.ee

 

19.09.2023

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.