Robotihuvilise meelespea Robootikaringid

lapsed panevad kokku Lego WeDo roboteid

Eestikeelse kirjanduse osakonnas (Estonia pst 8) saavad kõik huvilised programmeerida LEGO WeDo2, LEGO Spike, Matatalab roboteid. 

LEGO WeDo2 robotid on mõeldud vähemalt 7-aastastele, LEGO Spike komplekt alates 10. eluaastast ja Matatalab robootikakomplekt lastele alates 4. eluaastast.

Robotite programmeerimiseks ja leiutajakomplektidega mängimiseks on soovitatav aeg broneerida, helistades telefonil 683 0914 või kirjutades e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

Kui robotid ja leiutajakomplektid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.


Makey Makey leiutajakomplekt

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) saavad kõik huvilised programmeerida Matatalab, EdisoniLEGO WeDo2, LEGO Spike, Quirkbot ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Strawbees ja Makey Makey.

Lego Spike komplekt on mõeldud alates 10. eluaastast. Edisoni, LEGO WeDo2 ja Quirkbot robotid ning Makey Makey komplektid on mõeldud vähemalt 7-aastastele, Strawbees sobib komplekt vähemalt 5-aastastele, Matatalab robootikaomplekt lastele alates 4. eluaastast ja Bee-Bot robotid lastele alates 3. eluaastast.

Robotite programmeerimiseks ja leiutajakomplektidega mängimiseks on soovitatav aeg broneerida Kännukuke raamatukogus kohapeal, helistades telefonil 683 0951 või e-posti aadressil kannukuke@nulltln.lib.ee. Aega saab broneerida üheks tunniks. Kui järjekorda ei ole, on võimalik aja lõppemisel seda tunni kaupa pikendada.

Kui robotid ja leiutajakomplektid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.


Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a) saab kasutada Lego WeDo2* roboteid – küsi raamatukoguhoidjalt! Kuna roboteid kasutatakse ka robootikaringis, ei pruugi nad alati kohapeal kasutamiseks saadaval olla. LEGO WeDo2 robotid on mõeldud vähemalt 7-aastastele lastele.


lapsed laua taga Strawbees ehituskõrtega

Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) saavad huvilised mängida leiutajakomplektiga Strawbees ning kasutada haridusrobotit Quirkbot.

Strawbees ehituskõrte abil saab luua nii väikeseid kui suuri mehhaanilisi objekte. Sobib kasutamiseks alates 5. eluaastast. Haridusroboti Quirkbotiga on võimalik luua arendavaid ja põnevaid valgus-, liikumis- ja interaktiivseid projekte. Sobib alates 7. eluaastast.

Robotite programmeerimiseks ja leiutajakomplektidega mängimiseks on soovitav aeg broneerida Nõmme raamatukogus kohapeal, helistades telefonil 672 3858 või e-posti aadressil nomme@nulltln.lib.ee.

Kui robotid ja leiutajakomplektid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta. Aega saab broneerida üheks tunniks. Kui järjekorda ei ole, on võimalik aja lõppemisel seda tunni kaupa pikendada.


ozobot robotid

Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) saavad huvilised programmeerida Ozobot Bit ja Ozobot Evo roboteid.

Ozobot Bit ja Ozobot Evo on maailma väiksemad programmeeritavad haridusrobotid ning mõeldud kasutamiseks alates 6. eluaastast.

Robotite programmeerimiseks ja nende abil lugude jutustamiseks on soovitav aeg broneerida Paepealse raamatukogus kohapeal, helistades telefonil 632 7463 või e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee.

Kui robotid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.

This site is registered on wpml.org as a development site.