OverDrive’i e-raamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu pakub võimalust lugeda võõrkeelseid e-raamatuid ja ajakirju ning kuulata audioraamatuid. OverDrive’i veebilehte saab kasutada inglis- või venekeelsena, kasutajatele suunatud abiinfo OverDrive´i lehel on ingliskeelne.

Alates 01. jaanuarist 2023 saavad teenust kasutada Tallinna elanikud, kes on registreeritud Tallinna Keskraamatukogu lugejaks.

Mis on OverDrive?

OverDrive Inc. on USA ettevõte, mis pakub raamatukogudele üle maailma e-raamatukogu loomise ja haldamise teenust alates 2003. aastast. Teenusega on liitunud üle 30 000 raamatukogu rohkem kui 40 riigist. 

Mida võimaldab OverDrive’i e-raamatukogu?

 • E-teavikuid (e-ajakirju, e-raamatuid ja audioraamatuid) saavad laenata Tallinna elanikud, kes on registreeritud Tallinna Keskraamatukogu lugejaks.
 • E-teavikuid saab laenata tasuta ning lugeda ja kuulata arvutist ja erinevatest nutiseadmetest. Laenatud e-teavikuid saab lugeda/kuulata internetibrauseris, seadmesse installeeritud Libby rakenduses ning Adobe Digital Editions tarkvara vahendusel. Allalaaditud e-teavikuid saab tagastustähtaja saabumiseni kasutada internetiühenduseta.
 • Laenatud e-teavikut on võimalik alla laadida üks kord.
 • Korraga saab laenata kuni viis (5) e-raamatut ja audioraamatut. E-ajakirju saab oma kontole laenata piiramatu arvu. Kõiki e-teavikuid laenatakse 21 päevaks.
 • Juurdepääs laenatud, sh alla laaditud e-teavikutele kaob tagastustähtaja saabudes automaatselt.
  E-teavikuid on võimalik tagastada ka enne tagastustähtaega.
 • Enamikel e-teavikutel meie OverDrive’i e-raamatukogus on olemas näidised, mida saab enne laenamist lugeda või kuulata. Selleks vajuta nupule “Read a Sample” või “Listen to a sample”.
 • Välja laenutatud e-teavikutele saab end panna ootejärjekorda. Korraga saab ootejärjekorda lisada kuni viiele (5) e-teavikule.
 • Ootejärjekorda pandud e-teaviku saabumisel/vabanemisel saadab OverDrive’i laenutussüsteem selle kohta lugeja e-posti aadressile teavituse. Kolme päeva jooksul on lugejal võimalus järjekorda lisatud e-teavik laenata, laenamine edasi lükata või tühistada.
 • E-posti aadressi saab sisestada esimese raamatu järjekorda lisamisel. E-posti aadressi saab muuta igal järjekorda lisatud e-teavikul (My account → Holds). Viimati sisestatud e-posti aadress kehtib ka järgmiste e-teavikute järjekorda lisamisel.
 • Raamatukogule saab saata soovitusi e-teavikute ostmiseks. Soovitamiseks peab olema OverDrive’i sisse logitud. Lugeja saab 14 päeva jooksul saata raamatukogule viis e-teaviku soovitust.
Kuidas saata raamatusoovitusi

Mida on vaja teada OverDrive’i e-raamatukogu kasutamiseks?

 • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks/kuulamiseks peab olema Tallinna elanik, Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
 • E-teavikuid saavad laenata kehtiva lugejakaardiga lugejad, kellel ei ole Tallinna Keskraamatukogus võlgnevusi, vt www.keskraamatukogu.ee/eeskirjad.
 • OverDrive’i sisselogimiseks (Sign in) tuleb sisestada järgmised andmed:
  • isikukood
  • salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel).

Kuidas kasutada OverDrive’i e-raamatukogu?

E-teavikuid saab lugeda/kuulata nii veebibrauseris kui rakenduses. Kui soovid laenatud e-teavikuid lugeda ka internetiühenduseta, siis on selleks vaja rakendust Libby. Rakenduse saab tasuta alla laadida oma seadme rakenduste poest.

 1. Ava veebilehitsejas või seadmes OverDrive’i e-raamatukogu. Sisselogimiseks kasuta isikukoodi ja Minu ESTERi salasõna.
 2. Raamatuid saab leida teemade järgi või kasutada otsingut. Laena või lisa end huvipakkuvatele e-teavikutele järjekorda.
 3. Laenatud e-teavikud ilmuvad lugeja OverDrive’i laenutuste (Loans) lehele. Siit edasi on valikud:
  1. Lugemiseks igal ajal ja igal pool, laadi laenatud nimetused alla oma Libby rakenduse raamaturiiulile (Shelf).
  2. Otse veebibrauserist saad laenatud e-teavikuid lugeda või kuulata ilma alla laadimata.

Rohkem informatsiooni ja abimaterjale.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: overdrive@nulltln.lib.ee.

Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is

 

 

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.