OverDrive’i e-raamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu pakub raamatukogu võimalust lugeda võõrkeelseid e-raamatuid ja ajakirju ning kuulata audioraamatuid. OverDrive’i veebilehte saab kasutada inglis- või venekeelsena, kasutajatele suunatud abiinfo OverDrive´i lehel on ingliskeelne.

Mis on OverDrive?

OverDrive Inc. on USA ettevõte, mis pakub raamatukogudele üle maailma e-raamatukogu loomise ja haldamise teenust alates 2003. aastast. Teenusega on liitunud üle 30 000 raamatukogu rohkem kui 40 riigist. 

Mida võimaldab OverDrive’i e-raamatukogu?

 • E-teavikuid (e-ajakirju, e-raamatuid ja audioraamatuid) saab laenata tasuta ning lugeda ja kuulata arvutist ja erinevatest nutiseadmetest. Laenatud e-teavikuid saab lugeda/kuulata internetibrauseris, seadmesse installeeritud OverDrive’i või Libby rakenduses ning Adobe Digital Editions tarkvara vahendusel. Allalaaditud e-teavikuid saab tagastustähtaja saabumiseni kasutada internetiühenduseta.
 • Laenatud e-teavikut on võimalik alla laadida üks kord.
 • Korraga saab laenata kuni viis (5) e-raamatut ja audioraamatut. E-ajakirju saab oma kontole laenata piiramatu arvu. Kõiki e-teavikuid laenatakse 21 päevaks.
 • Juurdepääs laenatud, sh alla laaditud e-teavikutele kaob tagastustähtaja saabudes automaatselt.
  E-teavikuid on võimalik tagastada ka enne tagastustähtaega.
 • Enamikel e-teavikutel meie OverDrive’i e-raamatukogus on olemas näidised, mida saab enne laenamist lugeda või kuulata. Selleks vajuta nupule “Read a Sample” või “Listen to a sample”.
 • Välja laenutatud e-teavikutele saab end panna ootejärjekorda. Korraga saab ootejärjekorda lisada kuni viis (5) e-teavikut.
 • Ootejärjekorda pandud e-teaviku saabumisel/vabanemisel saadab OverDrive’i laenutussüsteem selle kohta lugeja e-posti aadressile teavituse. Kolme päeva jooksul on lugejal võimalus järjekorda lisatud e-teavik laenata, laenamine edasi lükata või tühistada.
 • E-posti aadressi saab sisestada esimese raamatu järjekorda lisamisel. E-posti aadressi saab muuta igal järjekorda lisatud e-teavikul (My account → Holds). Viimati sisestatud e-posti aadress kehtib ka järgmiste e-teavikute järjekorda lisamisel.
 • Raamatukogule saab saata soovitusi e-teavikute ostmiseks. Soovitamiseks peab olema OverDrive’i sisse logitud. Lugeja saab 14 päeva jooksul saata raamatukogule viis e-teaviku soovitust.
Kuidas saata raamatusoovitusi

Mida on vaja teada OverDrive’i e-raamatukogu kasutamiseks?

 • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks/kuulamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
 • E-teavikuid saavad laenata kehtiva lugejakaardiga lugejad, kellel ei ole Tallinna Keskraamatukogus võlgnevusi, vt www.keskraamatukogu.ee/eeskirjad.
 • OverDrive’i sisselogimiseks (Sign in) tuleb sisestada järgmised andmed:
  • isikukood
  • salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel).
 • NB! Alates 26.08.2019 kehtib OverDrive’i kontole logimisel kasutajatunnusena isikukood, salasõna ei muutu. Lugejatel, kes seni kasutasid sisselogimiseks lugejakaardi numbrit, on
  võimalik ühendada varasem konto uue kontoga. Ühendamise järel on näha laenatud e-teavikud, laenutuste ajalugu ja järjekorda lisatud e-teavikud. Kontode ühendamiseks palun
  logige OverDrive’i e-raamatukokku isikukoodi ja Minu ESTERi salasõnaga; seejärel saatke aadressile overdrive@nulltln.lib.ee oma isikukood ja lugejakaardi number.

Kuidas kasutada OverDrive’i e-raamatukogu?

E-teavikuid saab lugeda/kuulata nii veebibrauseris kui rakenduses. Kui soovid laenatud e-teavikuid lugeda ka internetiühenduseta, siis on selleks vaja rakendust OverDrive või Libby. Rakendused saab tasuta alla laadida oma seadme rakenduste poest või lehelt www.overdrive.com/apps/.

 1. Ava veebilehitsejas või seadmes OverDrive’i e-raamatukogu. Sisselogimiseks kasuta isikukoodi ja Minu ESTERi salasõna.
 2. Raamatuid saab leida teemade järgi või kasutada otsingut. Laena või lisa end huvipakkuvatele e-teavikutele järjekorda.
 3. Laenatud e-teavikud ilmuvad lugeja OverDrive’i laenutuste (Loans) lehele. Siit edasi on valikud:
  1. Lugemiseks igal ajal ja igal pool, laadi laenatud nimetused alla oma OverDrive’i või Libby rakenduse raamaturiiulile (Bookshelf ja Shelf).
  2. Otse veebibrauserist saad laenatud e-teavikuid lugeda või kuulata ilma alla laadimata.

Rohkem informatsiooni ja abimaterjale.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: overdrive@nulltln.lib.ee.

Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is

(Windows 10+)

Laadi OverDrive’i rakendus alla


Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is
Rakendus Mac'ile
Rakendus Windows 8 ja 10

 

Rakendus Chrome'i veebipoes
Rakendus Amazonis

This site is registered on wpml.org as a development site.